Wpis z mikrobloga

Hej Mircy!
Kolega zaproponował mi taki zestaw PC z monitorem, myślicie, że to najlepsze w tej okolicy cenowej?
Niestety nie znam się na sprzęcie, a to spory wydatek, więc chciałbym być pewien, że to co kupię będzie optymalne w tej kategorii cenowej. Może nie warto wydawać aż tyle? Nigdy nie miałem dobrego kompa, a o pograniu w najnowsze tytuły na wysokich mogłem sobie tylko pomarzyć. aktualnie mam 7 letniego laptopa xD
Tak naprawdę nie mam jakiś wielkich wymagań, ale może warto raz zapłacić niż później zmieniać.
https://www.morele.net/kategoria/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=1029815
#pcmasterrace
  • 7
@KolskiRoman: Zestaw nie jest jakiś zły ale mocno pod rozbudowę w przyszłości, na teraz da się znacznie wydajniejszego kompa do gier złożyć w tych pieniądzach, zwłaszcza że monitor 1440p a im wyższa rozdziałka tym ważniejsze gpu gdzie tu jest wzięte troche gorsze kosztem platformy.

Ja bym brał tutaj jakiegoś intela 13500/13600kf z RTXem 4070ti, taki zestaw będzie dużo wydajniejszy na już w gierkach.

A jak zdecydujesz się przy tym zostać to
platforma (proc+ram+płyta) są bardziej na przyszłość niż na teraz, w sensie tak dobrane abyś nie musiał wymieniać płyty i ramu zmieniając procesor np za 4-6 lat i za to tu płacisz nieco ekstra. z stwierdzeniem, ze budżetowy wyżej i do wymiany za dwa lata to się nie zgodzę, on jest na znacznie dłużej.

karta graficzna nieco odstaje w tym zestawie, w sensie nieco wolna jak na resztę komponentów: nadal pograsz na niej