Wpis z mikrobloga

Hej. Jakiś czas temu założyłem sobie konto w Bossa.pl i wracam do tematu by zacząć z niego korzystać. Mam jednak kilka pytań zanim przelej tam pierwsza kasę i coś zakupię. Chcę co miesiąc przelewać tak 500-1000 pln i co miesiąc kupować ISHARES MSCI ACWI UCITS ETF USD. Cel to jakieś 10-15 lat. Rachunek zagraniczny akcyjny aktywowany.
1. Przelewać do bossa pln czy euro? Kasę mam w pln, ale zakup jednostek będzie w euro. Wymienić w jakimś kantorze internetowym czy revolucie na euro czy zdać się na automatyczna wymianę podczas zakupu?
2. Wykonywać takie drobne zakupy co miesiąc czy wstrzymywać się do limitów 1 724.14 euro:
Wartość zlecenia
Prowizja
Od 0.00 do 1 724.14
5.00 EUR
Od 1 724.15
0.29 %
W zasadzie napisałem to drugie pytanie i odpowiedź się sama nasunęła - Taniej dozbierać do granicy 1 724.14 euro.

Jakieś porady dla poczatkującego ciułacza na bossa?

#etf #oszczedzanie #bossa #inwestowanie #oszczednosci
  • 8
@nieludzki666: Dlaczego chcesz kupować w BOSSA na zwykłym koncie przy takich niedużych kwotach? BOSSA ma głównie sens jak kupujesz tam przez IK(Z)E.
A w przypadku zwykłego konta i takich kwot to możesz kupować sobie tego samego ETFa co miesiąc za te <1000zł bez żadnej prowizji w XTB.