Wpis z mikrobloga

#motocykle jeździ ktoś z was na hondzie Cbr500r? Byłem już pewny, ze wezmę sv650n ale w tych samych pieniądzach jest Honda, słabsza ale osiągi ma podobne ( przynajmniej vmax).
Niby koni o polowe mniej ale już w trk aż tak nie doskwierał mi brak mocy, bardziej rozmiar i powiedzmy brak zaufania do tego motocykla

Z czegoś bardziej egzotycznego oglądałem ostatnio używane z900 z 2018, najmniej mi się podoba z wygladu, jest najmocniejszy bo to już 950cm3 ale jest to już jakaś alternatywa w tym budżecie (+\- 30k)
  • 38
@Nerlo_ajcats: ale mówię o takiej powyżej 2017, a jaraja się starszymi mocniejszymi albo 650 :( chociaż pewnie wszyscy i tak będę pisać, ze przy 0,5 L to można usiąść a nie jeździć xD
@Nerlo_ajcats: nie masz pojęcia o czym piszesz. Tak, CBR, ale 600 i więcej.
CBR500 jest na kat. A2, z silnikiem i ramą identyczną jak w CB500F, za to cięższa i droższa. No ale udaje sportowy motocykl i to się liczy.

@mchmjszk 500 od Hondy nie ma podejścia do SV. Vmax ma małe znaczenie, ale tam jest z 30kmh (licznikowych) róznicy między nimi. Honda już powyżej 120kmh woła o litość. Tak, da
@mchmjszk: SV650 ten motocykl jest po prostu dobry, nie wiem ile zmienili w 3 wersji, ale 2 jest po prostu idealna. To jest motocykl doskonaly do miasta jak juz umiesz troche jezdzic i dla poczatkujacych tez sie nadaje. To plastykowe cos 500 ktore ktos dla zartu nazwal cbr jest 3 ligi nizej.

cebeerka to chyba klasyk


@Nerlo_ajcats: Ja #!$%@?.... ale nie ta.
@Taczka: Bzdura, niech bierze litra co najmniej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wszystko zależy od zapotrzebowania, ja już powyżej lvl. 45 za tydzień odbieram swoją rebelkę pinset z tym samym silnikiem. Ma to być wozidełko, spokojna jazda. A nie ubieranie się w skóry w upale gdzie może 10% właścicieli szlifierek było kiedykolwiek na torze.
@Taczka: w tej cenie to już coś starego raczej będzie @fotograf_warszawiak i z ta cena już chciałem brać, w większości salonów już poszła 2k w górę, i właśnie to mnie boli w porównaniu do słabszej hondy, Kurla mogliby chociaż ledowy przód wstawić czy jakiś antyhoping…:(

Hornet wyglada obiecująca na papierze ( na żywo jest mega brzydki) ale to znowu 36400 a już do tej sv maksymalnie naciągam budżet, bo jeszcze w
@Proogramista: i właśnie mnie wszyscy straszą tym jak wyhamowuje silnik, ze na radzie niebezpieczne itd… i niby będzie to mój 4 motocykl, i jezdzilem na kursie na gladiusie i mi się mega podobało ale to ciagle gadanie wszyskich o słabych hamulcach o tym, ze słabo skręca i właśnie ze jak nigdy nie jezdzilem na v to trzeba się nauczyć trochę zaczyna mnie odstraszać
@mchmjszk: Tutaj dochodzi drugi aspekt sprawy, ja nie dosyć że już jestem stary, to jeszcze #!$%@? krótki.
Zamówiłem w związku z tym rebelkę, już zarejestrowana, w środę jak pogoda pozwoli to pojadę po nią. Nie wiem jak czarna, ja mam taką:
Pobierz sebnysa - @mchmjszk: Tutaj dochodzi drugi aspekt sprawy, ja nie dosyć że już jestem s...
źródło: image1
@mchmjszk: musisz się zdecydować jak będziesz używać tego motocykla. CBR to jednak full plastik i pozycja będzie trochę bardziej pochylona do przodu, na SV650 bardziej wyprostowana. No i silnik V ma fajne odejście, które w CBR masz bardzo ograniczone. Jak chcesz uprawiać lekką turstykę to oba mogą być niewygodne ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale SV łatwiej ubrać w gmole.
@fotograf_warszawiak: trochę bardziej pochylona ale ten nie jak na takim rasowym sporcie, jest jeszcze sv650x

Ale cały dzień jeszcze oglądałem wszystkie te motocykle, czytałem o plusach i minusach i jeżeli zdążę to pojadę w sobotę na dni otwarte hondy z ciekawości zobaczyć horneta a wracając zajadę do suzuki zobaczyć czy została jeszcze ostatnia sv i jeżeli będzie to pewnie zacznę finalizować zakup

Jeżeli nie zejdą z ceny, chciałbym wynegocjować kanapę z