Wpis z mikrobloga

@why1sthat: ci którym się dobrze gra to teraz grają, tym którym nie to teraz narzekają w necie ;) do tego musisz też brać pod uwagę że ci którym się coś nie podoba się zawsze wyżalają, jak masz pozytywne nastawienie to nie masz takiej potrzeby pisania o tym... w każdym razie mam nadzieję że tak wyjdzie bo już wszystko przyszykowałem i czekam na kuriera ;)
@why1sthat @TomSz @Sunkrest

albo nie potrafię tego ustawić poprawnie albo rzeczywiście jest blurry. jest moment gdzie widać że jest wszystko ok ale reszta jest rozmazana. no i robili to chyba na małe japońskie głowy bo ja mam maksymalne rozstawienie oczu ustawione pokrętłem a wydaje mi się że jeszcze mógłbym trochę ustawić żeby było bardziej wyraźnie. ogólnie to fajna zabawka ale wolałbym sprawdzić u kogoś i zdecydować wtedy czy chce czy nie. no
@paczus1993 damn :/ z tego co czytalem to wlasnie jest problem z ustawieniem tego sweet spota. Oprocz pokretel i tasmy, proponuja zeby poruszac w lewo/prawo jakbys krzywy obraz poprawial :D i w tego typu goglach jak spogladac w boki to ruszac cala glowa a nie same oczy. No nic, jak znajdziesz chwile to obczaj plz cinematic mode jaka tam jakosc dla gierek non vr i czy motion sickness tez jest
@why1sthat gier nie odpalałem. menu można zobaczyć w tym cinematic view i jest tak samo - na środku ładnie z boku blurry. ale może źle ustawiam. no i wielkość można zmieniać ekranu - to dosyć fajne. ustawiać pozycję też gdzie w zależności jak masz głowę ustawiona - dłużej przytrzymujesz przycisk select. można 120hz (w internecie trzeba obczaic jak to wyłączyć bo też jakaś dziwna akcja jest z tym) no i maks chyba
@majkkali

nie jestem trolem, masz to chociaż żeby się ze mną nie zgodzić? nie mówię że sprzęt jest zły, tylko że trzeba się do tego dostosować - zupełnie inne oczekiwania miałem. ale też nigdy nie używałem żadnego vr więc może dlatego taka mam opinie.

z ustawieniem ekranu z czasem jest lepiej. trzeba trochę pomachać tym na głowie żeby znaleźć ten odpowiedni punkt. bo i tak jak piszą w internecie - lepiej jak
@paczus1993 dzieki za obszerna opinie. Z tego co pisza motion sickness przejdzie :) nie graj na sile, tylko jak sie zle poczujesz to odstaw na pare godzin i wroc na kopejne 20 minut. Poczytaj sobie o VR legs, sa poradniki jak szybko wyrobic tolerancje
@paczus1993: masz pewnie sweet spot źle ustawiony albo po prostu potrzebujesz okularów jeśli masz rozmazany lekko obraz. I nie zartuje teraz. Na reddicie właśnie wiele osób się dowiaduje, ze maja lekka wadę wzroku, a nie wiedzieli. Wiadomo, że grafika nie będzie tak jak na 4k OLED tv, ale nie powinna na pewno być rozmazana jak mówisz. Pokombinuj ze sweet spotem. Ludzie już to rozkminili i piszą, ze faktycznie mieli złe headset