Wpis z mikrobloga

Miraski tak się składa, że w marcu lecę na delegację, w kontrakcie nie mam żadnego zapisu dotyczącego delegacji. Na UoP dostawałbym dietę w wysokości ustawowej, ale ponieważ jestem na działalności to zapytam się, czy są tu jakieś miraski na #b2b , które na taką delegację leciały mając własną działalność? Jak to załatwialiście? Dogadywaliście się z waszym pracodawcą czy jak?
Jak nie to jak to rozwiązać, gdyby to była delegacja na 2 tygodnie to nic bym nie mówił, ale to ma być wylot na ponad 2 miesiące.
Pozdrawiam.
#programista15k
  • 7
@MrocznyZiemniak: zależy od zasad przyjętych w firmie. W poprzedniej pracy (b2b) miałem dietę zagraniczna na załóżmy 180 zl / dzień - fakturowane jako netto na fv. Ale dochodziła jeszcze premia za wyjazd w postaci 1,5 stawki. Obecnie na UoP jest indywidualnie wyliczane przez finanse. Wszystko zależy jak się dogadasz i na ile elastyczny jest zleceniodawca
@MrocznyZiemniak: Zależnie od firmy i jak to załatwiają, najprostsza metoda to uzgadniacie budżet i na tyle wystawiasz dodatkowo FV. Zazwyczaj samolot i zakwaterowanie ogarniaja zeby bylo taniej niż sam jesteś w stanie ogarnąć, ale jak powiesz że sam możesz sobie ogarnąć za kwote która się zmieści w budżecie to masz w pełni wolną rekę a oni sie ciesza że sam to ogarniesz.
Stawki z tabelek z UoP moga byc pomocne w
@MrocznyZiemniak: zaliczkę sobie załatw. Dostaniesz ją z góry przed wyjazdem. Nikt nie będzie drążył ile dokładnie wydasz na jedzenie itp. Więc oszacuj ją na podstawie biletów, hotelu, transportu na miejscu (auto/taxi) oraz kosztów jedzenia. Zapytaj, które wydatki musisz dokumentować (zapewne bilety, hotel i wynajem auta).