Wpis z mikrobloga

#remont #hydraulika #lazienka

Czy ktoś wie co może być powodem tego, że po remoncie łazienki i zainstalowaniu baterii termostatycznej nagrzewa ona ciagle wode do wszystkich kranow w mieszkaniu gdy jest w pozycji cieplej ? Gdy spuszcza sie wode trzeba dlugo czekac by poleciala zimna a potem dotykam tej baterii i jest bardzo goraca. Dziala jedynie zmiana pozycji na zimna. Dodatkowo jak ustawia sie na ciepla to slychac jak bateria wydaje dzwiek takiego jakby wibrowani/brzeczenia. Wina baterii ? Zlej instalacji?

Do tego bardzo powoli nabija ciepla wode na liczniku wiec to nie tak ze rury sa blisko i sie nagrzewaja
  • 35
  • Odpowiedz
  • 0
@flex: no ciezko mi to opisac bo pierwsze slysze

Odkrecasz kran z zimna woda i leci ciepla i to dluzsza chwile i to po dlugim nieuzywaniu
Dotykasz baterii termostatycznej a ona goraca jakby dopiero ktos prysznic bral
  • Odpowiedz
on pierwsze slyszy o tym by uzywac takowe


@Matodus: w niektórych bateriach już są wbudowane a w niektórych trzeba osobno dać, trzeba zobaczyć w instrukcji co producent mówi. Ogólnie to działa tak, że jak nie masz zaworów zwrotnych a ciśnienie ciepłej wody jest wyższe niż zimnej to ciepła woda będzie przepływać przez baterię do rur z zimną wodą wypychając tamtą i dlatego masz cały czas ciepłą baterię i licznik ciepłej wody
  • Odpowiedz
@ZdeformowanyKreciRyj: a ja nie twierdzę, że rozwiąże, bo podałem prawdopodobną przyczynę, podłączenie ciepłej wody z prawej zamiast lewej strony. Ktoś inny tu z zaworami zwrotnymi wyskoczył.
Edit w sumie to ty napisałeś
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
A jak to ma prawidlowo wygladac? Wpisuje w internet i rozne zdjecia wychodzs @Smarek37

Generalnie to zle podlaczone rury juz odpadaja bo tak bylo xD i musial poprawiac i teraz jest ten problem i typowi w niczum nie ufam partacz w #!$%@?
  • Odpowiedz