Wpis z mikrobloga

Cze koledzy i koleżanki,

podciągnęli przewody światłowodowe na słupa. Obecnie jest umowa na czas nieokreślony (Orange Love - TV, internet, tel. komórkowy i tel. stacjonarny VOIP), wychodzi praktycznie równe 100 zł (z rabatami).

Wczoraj dzwonił konsultant z Orange i niby mówi, że zbierają deklaracje i będzie dofinansowanie na darmowe podłączenie (cokolwiek to znaczy).

Uzyskałem informację, że są tylko dwie oferty: Internet + tel. komórkowy, albo dokładnie ten sam plan który jest teraz tylko będzie podpisany aneks i to wszystko na 24 miesiące (czyli standard).

Obecnie jest umowa na czas nieokreślony (dzwonią jak najęci raz na jakiś czas żeby podpisać umowę).

Prędkości: 300, 600, 1000
Za te wszystkie pierwsze pół roku 128 zł
Później za 300 148 zł

Pytałem o ONT, bo z tego co czytałem można dostać od Orange, ale zwykle wymaga to pilnowania tego żeby rzeczywiście to założyli. Konsultant powiedział, że nie zakładają i nie gwarantują, że to będzie działało.

Pytanie: czy da się uzyskać lepszą ofertę? Czy lepiej zrezygnować i jako nowy klient ubiegać się o podłączenie (karencja)
Czy rzeczywiście jak nie będę się teraz zobowiązywał to później jest płatne podłączenie?
Czy przy prędkości 300 MB/s dostanę Funbox 6 (z wifi 6, bo to nawet jest bardziej istotne niż ten ONT)?
Pytanie czy konsultant celowo nie powiedział o innych dostępnych wariantach żeby jak najwięcej "wydoić"?
Z tym ONT to wydawał się bardzo niepewny, stąd moje pytanie.

Nie wiem czy są dostępni inni dostawcy, bo na mapie SIDUS jeszcze u mnie nic nie ma, ale ok dwóch kilometrów dalej, na tym samym światłowodzie pokazuje Play, Netię i paru innych dostawców.
Nie wiem czy dostanę lepszą ofertę, bo telefon stacjonarny jest praktycznie nadal konieczny ze względu na bardzo słaby zasięg telefonii komórkowej (niby u mnie działa Wificalling), TV się prawie nie ogląda, ale ojciec mimo wszystko chce. Mama ma abonament w Orange (nie wiem ile z całości płaci za ten abonament).

#orange #swiatlowod #internet #ont #wifi #netia #vectra #play #rfc
  • 11
No właśnie też tak twierdzę. Pytanie czy jak rodzice wypowiedzą umowę (jest na czas nieokreślony) i złożymy "osobno" wniosek o podłączenie za miesiąc/dwa, to czy będziemy traktowani jako nowi klienci, bo z tego co widzę oferta (jak to zwykle) dla nowych na stronie Orange jest dużo korzystniejsza. Z tego co widzę dają FB 6 do oferty dopiero od 600 MB/s, ale i tak wychodzi taniej niż tutaj przy podpisaniu aneksu.

Czy konsultant
@saczuser: dla nowych to moze przegladasz oferte na przyklad dla bloku, nie dla domu jednorodzinnego. dofinansowanie to moze mowa o projekcie unijnym, dla ciebie to zadna roznica poza tym, ze moze beda inni operatorzy na tej sieci co wcale nie oznacza, ze beda tansi.
No widzę, tylko że (chyba) przy migracji nie mogę przejść na sam internet:
https://www.orange.pl/internet/internet-domowy
79,99 + 20 (za domek jednorodzinny) + 3,99 modem = 103,98 (tyle płacisz?)
Przy zamówieniu przez internet - dwa miesiące za darmo
Od prędkości 600 dostaje się FB 6

A tu co mam zrobić? Złożyć wypowiedzenie teraz (jest umowa na czas nieokreślony), okres wypowiedzenia upłynie, 30 dni i składać wniosek przez internet o założenie światłowodu? A co jak
@saczuser: orange chyba jest najdroższy aktualnie, ja bym poczekał tak z 2-3 miesiące, wtedy pewnie wejdzie reszta operatorów, sam internet najlepiej wychodzi w netii, 1gb/s za 95zł(brak opłaty za router), netia tylko dzierżawi więc na pewno będzie ont i adres ip zewnętrzny(zmienny) w standardzie
Dane są nieaktualne. Sprawdzłem swój adres i nie ma nawet miedzi, a ADS jest już od lat. Inny adres u mnie w miejscowości, gdzie jest już światłowód (chyba ta sama inwestycja, pojawił się ostatnio) jest kilku dostawców. Zapytałem o moje miejsce zamieszkania u konsultanta Netii to powiedział, że nic nie ma. Zapytałem o adres pod którym znalazłem ich usługi (ta sama miejscowość) i też powiedział że nie ma. Jak mu wysłałem mapkę,
Dzięki za info, ale dlaczego konsultant twierdził inaczej? To nie, że mi się coś pomyliło i się przesłyszałem, bo konkretnie się o to dopytałem i nawet mam to nagrane. Tak samo mówił o dofinansowaniu, że podłączenie będzie darmowe, ale z tego co sprawdziłem to oczywiście przy migracji nie ma tej opłaty początkowej 59 zł.

W tym wątku, jedna z użytkowniczek twierdzi, że może być takie ograniczenie: https://nasz.orange.pl/t5/Przed%C5%82u%C5%BCenie-umowy/Dost%C4%99pny-%C5%9Bwiat%C5%82ow%C3%B3d-obecna-umowa-na-czas-nieokre%C5%9Blony-Orange/td-p/347527

Ja wiem, że pewnie jest