Wpis z mikrobloga

Szukam gry planszowej / karcianej która jest równie dobra we dwójkę jak i w dużej grupie.

Aktualnej częściej mam okazję w coś zagrać tylko z żoną, bardziej okazjonalne ze znajomymi, a spróbowałbym czegoś nowego.

Scrabble, wsiasc do pociągu, monopol, kolejka i inne oklepane pozycje znam :)

#gry #planszowki #gryplanszowe #pytanie #kiciochpyta
  • 9
@ATAT-2: Jest trochę takich gier, ale doświadczenie mi podpowiada, że lepiej sobie gry dwuosobowe od gier wieloosobowych porozdzielać. Zwłaszcza, że jest masa gier dwuosobowych, które można dostać na luzie poniżej stówki, wieloosobowych lekkich tytułów też.
(zakładam, że 'w duzej grupie' oznacza 5 i więcej ;) )
@ATAT-2: A, z tej grupy trochę wypadają tytuły, w których każdy sobie rzepkę skrobie i nikt się w ogóle nie interesuje tym, co robi przeciwnik. Choćby większość gier typu roll and write, flip and write i wszystkich pochodnych. To spoko, grałem w Kartografów najczęściej w dwie osoby, grałem tez w 6 - i bawiłem się tak samo.
Zwłaszcza, że jest masa gier dwuosobowych, które można dostać na luzie poniżej stówki, wieloosobowych lekkich tytułów też.


@venomik: konkrety poproszę :)
@ATAT-2: Gejsze, Tajne agentki, Kartografowie, Hero Realms, Star realms, Welcome to, Rój, Splendor pojedynek, Nova luna, Carcassonne, Tajniacy, Decrypto, Avalon, Sushi go party, graj w zielone, 5 sekund, Dixit, Eksplodujace kotki, Mind, Hanabi, Palec boży, Time's up, To ja go tnę, Rzuć na tacę, Tajemnicze domostwo, Gra w zielone, Jednym słowem, Paranormalni detektywi, Bang, List miłosny, Maskarada.
Tak na szybko i z głowy, więc być może część przekracza 100 zł, ale