Wpis z mikrobloga

Ogólnie to nigdy nie byłem przeciwny UE i tak dalej ale coraz bardziej nie podobają mi się decyzje podejmowane przez jej organy, w dodatku nie do końca demokratyczne. Np. nakaz wymiany kotłów CO IV klasy, czy też ogrzewania gazowego. Ja jestem w stanie ogrzać dom tylko drewnem ze swojego lasu i w ogóle nie używam węgla. Kocioł ma ledwie kilka lat i mam przy nim regulator temperatury i wentylator. Spalanie jest bardzo czyste i do atmosfery dostaje się minimalna ilość spalin. Zastanawiałem się nad tym żeby kupić w przyszłości kocioł zagazowujący drewno ale on też będzie niedługo zakazany. Więc będę musiał kupić kocioł do spalania ekogroszku i inwestować w drogi opał, który wcale nie będzie czystszy niż moje drewno. Gdzie tu logika?

#polska #ogrzewanie #uniaeuropejska
  • 4
@Leotard00: tez odczulem w ten sposob temat, z jednej strony nadal w sprzedazy sa rozne rodzaje kotlow, a z drugiej w kazdej chwili moze wejsc zakaz ich uzywania i blado rzyć. Tak chocby nie dalo sie tej reformy robic z glowa i najpierw wycofac kotly ze sprzedazy, a potem ustalic zakaz ich uzywania za jakis tam okres, kiedy mozna przewidywac, ze juz zakupione kotly sie ludziom zamortyzuja i tak czy siak