Wpis z mikrobloga

No mega dawno nic na wykopie nie pisałam (od czasu wprowadzenia wykop 2.0...), ale czas znów spróbować i przekonać się, czy powiadomienia na telefonie działają xd

Oto przed Wami, Mirabelkami i Mirkami, projekt ogrodu ze stawem kąpielowym. Co to jest staw kąpielowy zapytacie? A to jest takie połączenie basenu kąpielowego ze stawem. Mamy tutaj dwie części: głęboka, rekreacyjna i otaczająca ją strefa płytka, regeneracyjna, w której rosną rośliny. Rośliny wodne oraz żwir w tej części filtrują wodę, przez co woda utrzymuje lepszą jakość i można zastosować słabsze filtry do wody lub nawet nie trzeba ich stosować wcale.

No a poza tym ogród jest dość nowoczesny, dla starszego małżeństwa z dorosłymi już dziećmi. Dużo tu miejsc do wypoczynku, relaksu, jest sauna w piwnicy, ogromne okna z wyjściem na taras lub pomost. Przyjemnie.

Jeśli chodzi o rośliny to jak na mnie dużo tutaj egzotyki. Właściciele ogrodu zajmują się zawodowo sprzedażą roślin, stąd poprosili o konkretne gatunki: dęby czerwone, tulipanowiec, ambrowiec, hortensje bukietowe. Ale uzupełniam je o rodzime graby, kalinę, śmiałka, jarzębinę i udało się jakoś zachować równowagę :3

Jeśli potrzebujecie porady związanej z ogrodnictwem to piszcie śmiało w komentarzach!

A tutaj moja stronka internetowa:
www.dariakostaniak.com

#ogrod #ogrodnictwo #poznan #chwalesie #budujzwykopem #rosliny #projektowanie
kjut_dziewczynka - No mega dawno nic na wykopie nie pisałam (od czasu wprowadzenia wy...

źródło: 1. Koncepcja zagospodarowania ogrodu

Pobierz
  • 38
@kjut_dziewczynka

Coś mi się wydaje, że takie ogarnianie tego stawu jest bardziej uciążliwe i trudniejsze niż zwykłego basenu. Przy takim ekosystemie te rośliny pewnie będą rosnąć jak #!$%@? XD
@17loginbylzajety: Jak wpuścisz rybki do basenu i zaraz przy lini brzegowej jest trochę głębiej to nie ma komarów, potwierdzone info. Wyjadają larwy komarów, a przelatujące nad basenem łapią ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Kwestia tego czy będziesz chcieć kąpać się w stawie z srający u rybkami.