Wpis z mikrobloga

Kupiłem nowego laptopa który ma gniazdo zasilania oraz złącze USB c z power delivery. Fabryczny zasilacz jest na USB C. Żeby nie blokować USB C chciałbym zasilać laptopa przez dedykowane gniazdo zasilania. Znalazłem taką przejściówkę. Czy ktoś używa takich przejściówek i czy to działa?

Pytam bo kiedyś we wtyczkach od zasilaczy był trzeci pin który służył do identyfikacji czy podłączony zasilacz jest oryginalny. Kiedyś w zasilaczu od starego laptopa mi się ułamał kabel i nie łączyła właśnie ta żyła do identyfikacji i laptop wtedy niby ładował ale strasznie mulił.

Niby obecnie można zasilać laptopa z USB c więc takie zabezpieczenia trochę nie mają sensu, ale może HP ma jakieś głupie pomysły.

Laptop to HP Probook 440 G9.

#laptopy #laptop #pcmasterrace #komputery
Pobierz
źródło: temp_file.png3208457519482696868
  • 8
@Harry_Callahan: Korzystam z adaptera USB C do MagSafe 2 więc podejrzewam że tu zadziała w ten sam sposób.

Pytam bo kiedyś we wtyczkach od zasilaczy był trzeci pin który służył do identyfikacji czy podłączony zasilacz jest oryginalny.


Nie, to głównie Dell.
@Harry_Callahan: Używam taki przy Lenovo ThinkPad X230 i działa bez problemu. Wadą jest to, że podobno "udaje" zasilacz 90W, czyli największy fabryczny wariant zasilacza (drugi to 65 W). I w konsekwencji przy użytkowaniu z zasilaczem <90 W i przy dużym obciążeniu komputera w zasilaczu może to wywołać zabezpieczenia przeciwprzeciążeniowe.