Wpis z mikrobloga

Komputer HP Pro 3300 Small Form Factor
Produkt: XT335EA#AKD
Numer seryjny: CZC20872QG
Mam pytanie, jak sprawdzić jaka płyta w tym cudzie siedzi i czy mógłbym wsadzić tam i5 3470 zamiast i3 2120 które aktualnie siedzi?

#komputery #komputer #hp #intel
  • 14
@elgrecqo: Mogłem dopisać, planuje zakup bo mam i5 3470 i szukam czegoś taniego żeby tam wsadzić ten procek, a komputer tylko do przeglądania neta.
@Vasek: Teoretycznie Chipset obsługuje. Doczytałem i istnieje możliwość, wgrania biosu który obsługuje ivy bridge, ale też w zależności od rewizji płyty. Albo przeżyje z i3 albo zmienie na i5 SB
@elgrecqo: Socket obsługuje, ale BIOS może blokować. Z takimi prebuildami zawsze są dziwne akcje w przypadku rozbudowy o procka innej generacji, niż fabrycznie zaplanowana.
@LrPrl wsadzić może aczkolwiek to jest niezły kartofel. kupować specjalnie komputer pod ten procesor tak trochę autoagresją zalatuje.
to już cokolwiek czwartej generacji jest dużym przeskokiem jakościowym bo można za cenę samego procesora kupić cały komputer na 4570.
W czwartej generacji możesz mieć płytę która ma natywną obsługę standardu M2, USB 3.0 prawdziwe itp
@hrumque: Myślę, że do przeglądania facebooka spokojnie wystarczy, nie sądzisz? Też myślę, że obsługa M2 i USB3 które nie będzie używane to też żaden atut. A procesor po prostu leży w szafie i się kurzy, więc miałem nadzieję znależć coś taniego z bylejakim słabym prockiem i wrzucić i5 bo zawsze to i5 na 4 rdzeniach a nie i3 na dwóch ;x