Wpis z mikrobloga

Nie wiem co kupić różowej na prezent i wpadłem na pomysł, że może wymienię ekspres na nowy. Obecnie mamy Saeco Xelsis SM7685/00. Jest ok ale ma już z 4 może nawet i 5 lat. Wpadły mi w oko teraz te nowe Saeco Xelsis - np. Xelsis Suprema SM8885/00. Czemu ten? Bo ma #!$%@? wielki wyświetlacz i działa tak interaktywnie. Czyli można przesuwać itp. A w tym naszym to tylko klika się. No i wygląda mega nowocześnie. Może ktoś ma lub jakiś bliźniaczy model z tej najnowszej serii? Jak sprawdza się te przesuwanie? Nic się nie zacina i płynnie działa? I co daje wifi prócz aktualizacji softu? A sama aktualizacja co daje? Np. większa się ilość opcji wyboru kaw?
A może ktoś poleci coś innego? Ciekawie wyglądają Siemensy. Miele raczej odpada, małe wyświetlacze i droższe. Jestem gadżeciarzem.
#ekspres #kawa #saeco #siemens #agd #kuchnia
  • 6
@Msciwy_pterodaktyl: Wiertarkę już mam. I to nie jedna.

Wiem, ze to fanaberia trochę, ale różowa kocha się w kawie, więc myślę, że to dobra opcja. Jakiś przeskok będzie no i nowoczesność. Stary ekspres nie pójdzie na śmietnik, spokojnie. Ale to też już prawie 5 lat ma więc trzeba powoli liczyć się z kosztami naprawy jak coś padnie.
@Vadzior: Odpowiem trochę nie na temat, bo nie mam Saeco, ale trzeba uważać z nowymi modelami AGD, bo bywają gorzej zaprojektowane niż stare. Robiłem niedawno podobną operację, tylko z ekspresem w zabudowie kuchennej. Nowe modele straciły kilka zalet i rozwiązań ergonomicznych, które były w starym modelu sprzed 10 lat. Warto przed zakupem pomacać i obejrzeć, żeby się później nie irytować.
@yapol: Tego saeco nie ma nigdzie w sklepie stacjonarnie u mnie, tzn. nie znalazłem. Patrząc po recenzjach to nie wiele się różni fizycznie od starego mojego modelu, różnica bardziej softowa, więcej opcji, animacji, więcej plusów z dotykowego ekranu.