Wpis z mikrobloga

Nie dziwię się że piłka nożna nie jest popularna w usa. W najlepszych ligach europejskie stosunkowo rzadko trafiają się ciekawe mecze. Akcje zazwyczaj długie, faule, wybijanie poza boisko, ustawianie piłeczki.
Jedyny plus że czasami trafiają się takie perełki, które nawet fizjologom się nie śniły

#mecz
  • 5
@kegnar: @Timolol z piłką jest tak, zwłaszcza na najwyższym poziomie, że często 60-70 minut nudy poprzedza 20-30 kosmicznych emocji które wtedy smakują jeszcze lepiej niż jak co chwilę jest akcja jak w koszykówce czy hokeju. Patrz finał mundialu czy dużo meczów w fazie pucharowej LM.
@jacas: Ja się nie zgodzę. Piłka nożna to sport który musi się zmienić. Za wiele meczy jest po prostu słabych, a hitowe mecze są częściowo nudne - tak jak piszesz. Młode osoby nie są przyzwyczajone do zmuszania się do czegoś. Wydaje mi się, że wraz z przejściem od telewizji do internetu właśnie tego się "nauczyliśmy", że mam wpływ na to co oglądam.
Te pomysły o reformie piłki, usunięciu spalonych, skróceniu meczy
@kegnar: no sam jestem ciekawy w jakim kierunku to pójdzie. Z jednej strony to o czym piszesz ma sens, z drugiej kibice piłki, zwłaszcza w Europie są dosyć konserwatywni - nie bez powodu tak długo zajęło wprowadzenie VAR-u, a i po tylu latach nadal dużo ludzi na niego narzeka. A np. krótsze mecze to jest jednak bardzo drastyczna zmiana reguł gry które istnieją od ponad 150 lat. Nie jestem pewien czy