Wpis z mikrobloga

#druk3d #drukarki3d #projektowanie3d

Hej, czy ktoś z Was drukował może ten projekt i używał go do Lidara w iP 12/13/14 pro? Wydaje się całkiem spoko, ale projekt jest na tyle duży, że wolałbym upewnić się, że wszystko dobrze pasuje i skany wychodzą przyzwoite. Normalnie bym nie zapytał, ale myli mnie to, że większość osób w feedbacku chwali się używaniem go z telefonami typu iP8 bez lidara, wiec nie wiem jak oni to skanują.

link do projektu (https://www.thingiverse.com/thing:1762299)
KRYTEXTV - #druk3d #drukarki3d #projektowanie3d

Hej, czy ktoś z Was drukował może te...

źródło: A0AF7968-3158-4980-A97D-89488C789FD5

Pobierz
  • 6
@KRYTEXTV: Mam wydrukowany. U mnie coś się lekko nie zgadzało jeśli chodzi o dopasowanie, ale to z mojego powodu. Popełniłem błąd przy składaniu. Ale ogólnie części pasują do siebie i działa to w miarę fajnie. Chociaż jak patrzę na to co @rosomak94 zrobił to widzę, że można się obejść bez tego.
@donkamillo90: żeby zrobić taki model musisz zrobić zdjęcia obiektu z każdej możliwej strony, pamiętając o tym, że zdjęcia muszą się pokrywać ze sobą co najmniej w ~60% Ilość zdjęć zależy od wielkości obiektu. W przypadku tego bachusika było ich 121. Potem całość wrzucasz do programu (ja używam Agisoft Metashape, bo zawodowo robię też ortofotomapy z drona). W programie dzieje się magia i wychodzi taki model :)
Jeśli masz pytania co do