Wpis z mikrobloga

Hej Mirasy mam takie pytanie odnsnie zorgtoeslag. Złożyłem wniosek o dodatek za 2022r. Nie wyszło tego dużo,ale tu nie o to chodzi. Z automatu został mi oszacowany zwrot za 2023, a ja nie chciałem teraz nic za 2023 pobierać, bo nie wiem ile zarobie I po prostu dalem,że chce zatrzymać zasilek z dniem 31-12-2022r.
1. Zrobiłem to dobrze?
2. Rozumiem,że jak w 2024 będę składał za 2023,.to również mi z automatu oszacuje za 2024 i ponownie zablokowac z datą 31.12.2023? ( to tak na przyszłość)

#holandia #emigracja #pracazagranica
Marianoitakiano221 - Hej Mirasy mam takie pytanie odnsnie zorgtoeslag. Złożyłem wnios...

źródło: Screenshot_20230216-152719_Chrome

Pobierz
  • 5
@Marianoitakiano221: Jeżeli prafujesz sam i dochód nie przekracza danej wartości dla singla, dla pary jeżeli twoja małżonka tutaj pracuje to próg wynosi 40944 euro, jeżeli zatrzymałeś to będziesz otrzymywać rocznie, tak jest chyba lepiej, co kto lubi to nie ma w sumie znaczenia czy rocznie czy miesięcznie,
@pedrovegas: Jak dostajesz dodatek na ubezpieczenie miesięcznie, to musisz pamiętać o uwzględnieniu absolutnie #!$%@? KAŻDEJ zmiany w swojej wypłacie. Średnio dostajesz 2 podwyżki rocznie, może jakieś dodatkowe premie, może ktoś #!$%@? nadgodziny, a potem nagle okazuje się że przekroczyłeś limit i musisz oddawać całą kasę xd

Czy nie lepiej jest raz do roku wysłać wniosek o wypłacenie kwoty NALEŻNEJ za poprzedni rok, niż brać co miesiąc 100€ i zastanawiać się czy
@boolProptestingCheatsEnabledtrue: Oczywiście zgadzam się że roczne podsumowanie jest wygodniejsze dla osoby pracującej, i zmiana rozliczenia na roczne dla osoby pracującej jest bardziej przystąpna. Natomiast jeżeli jesteś pewien że przekraczasz minimum które które jest ustalone to nie masz się czym przejmować, dla małżonków jest 40944 brutto rocznie to nie masz czym się martwić, bo i tak nie jesteś uprawniony do otrzymania zwrotu z zoerg, dla singla trzeba sprawdzić jakie jest minimum