Wpis z mikrobloga

Witam ćwiczących Mirków. Wróciłem 4 miesiące temu do treningu po kilkuletniej przerwie i pod względem siły jestem blisko formy sprzed tej długiej przerwy. Brałem przez ostatnie dwa miechy monohydrat kreatyny, ale czuję, że organizm już się buntuje i nie idzie generalnie mimo, że mental i ambicja zawsze się stara dodać te powtórzenie, albo zwiększyć ciężar. Czy istnieją jakieś sprawdzone suplementy które mogłyby pomóc zrobić życiówkę? bez środków dopingujących #mirkokoksy
  • 9
@Wacoo: istnieje tylko ciężka praca, sprawdzony plan treningowy i trzymanie michy. Jak się bierzesz za jakieś suple, bo po 4 miesiącach już brak konkretnego progresu, to jednak znaczy, że robisz coś źle
@Wacoo: suplementy Ci nic nie dadzą, a nawet jeśli to jakiś znikomy %. Nic lepszego od kreatyny nie znajdziesz (wyłączając doping), a i ona wiele nie daje. Trenuj ciężko, jedz z dodatnim bilansem kalorycznym i będzie git. Progres nie będzie jednostajny.
@Saprofit: pytanie co kto uważa za konkretny progres. Być może poza suplementacją popełniam inne błędy, ale biorąc pod uwagę skalę zapaści jaką zaliczyłem przez prawie pięcioletni brak treningu to wydaje mi się, że szybko wróciłem do w miarę formy siłowej
@Wacoo: zależy do jakiego poziomu przed przerwą doszedłeś, no np. ze przysłowiowej stówy na klatę, to pamięć mięśniowa zrobi swoje, a nawet trochę więcej.
A skoro pytasz o takie dosyć oczywiste sprawy, to znaczy, że jednak potrzebujesz więcej wiedzy na temat ćwiczeń. Najlepiej znajdź trenera lub edukuj się sam i skorzystaj z gotowego planu treningowego, jakich to pełno w internecie.