Wpis z mikrobloga

#opinie #vbleasing #leasing

Mireczki, potrzebna wasza opinia w temacie firmy VB Leasing. Taka sytuacja: jakiś czas temu zgłosiłem się do lokalnego przedstawiciela Idea Getin z prośbą o ofertę na leasing. Standardowo zebrałem oferty jeszcze z innych firm, ale warunki ww. najbardziej mi pasowały i generalnie byłem już zdecydowany. Tyle, że temat na jakiś czas umarł, bo miałem inne sprawy na głowie, no i teraz do niego wróciłem. No i znów piszę do tego gościa, żeby mi potwierdził warunki, przygotował umowę, etc. A on mi wysyła, owszem, niby wszystko się zgadza, warunki te same, tylko, że stroną umowy jest VB Leasing a nie IGL. No więc pytam gościa o co chodzi, a on mi na to, że był rebranding i że międzyczasie zmienili nazwę. Pierwsze co mi przyszło do głowy, to że to jakaś ściema, ale sprawdzam w necie i rzeczywiście wychodzi że zmienili nazwę na VB Leasing. Niby więc wszystko w porządku, ale zastanawiam się, czy za tą zmianą nazwy nie kryją się przypadkiem jeszcze jakieś inne "zmiany", które wyjdą za jakiś czas, a które nie do końca mogą mi się podobać. No więc jeśli są tu jacyś wypokowi specjaliście od leasingów, znają temat firmy VB Leasing i chcieliby podzielić się opinią na ten temat, to będę mega wdzięczny. Pozdrawiam.
  • 17
@ChristianHorner: No dobra, ja niby czaję że nazwa zmieniła się na VB Leasing, ale nie o to pytam. Pytam o to czy w związku z ww. nie zmieniło się u nich coś na gorsze. Bo w mojej skromnej opinii wcześniej był to całkiem przyzwoity leasingodawca, ale pytanie czy to się nie zmieni na gorsze?
@maRRoKKo: Co Ci przyszło do głowy, aby wziąć ofertę od IGL/VBL? Przeczytaj wnikliwie ich OWUL oraz draft umowy, spróbuj zadzwonić na infolinię. Jeżeli masz dochód i możliwość wyboru leasingodawcy wedle własnego uznania (czyli wszędzie dostaniesz zgodę na finansowanie) to mocno się zastanów nad tym finansującym. Porównaj opłaty z TOiP, koszty ukryte np. prefinansowanie itd.
@OptiFinanc: wszystkie te umowy leasingowe są w mojej opinii w zasadzie nieczytelne dla normalnego człowieka, więc nie tracę na to czasu bo w zasadzie po co? I tak nie mam na ich treść żadnego wpływu. A gdyby człowiek miał to wszystko analizować i porównywać skrupulatnie, to prędzej by zwariował niż doszedł do sensownych wniosków ( ͡° ͜ʖ ͡°) W mojej opinii liczy się po prostu wysokość raty,
Mireczki, potrzebna wasza opinia w temacie firmy VB Leasing


@maRRoKKo: normalnie zmienili nazwę na vb leasing a ty jakieś dramy robisz XD przecież wszystko opisali w komunikacie oficjalnym wysyłanym do wszystkich leasingobiorców mailowo jakoś w połowie stycznia z początkiem lutego. Wyraźnie tam piszą, że poza zmianą nazwy na fb leasing, adresami mailowymi i stroną WWW, nic się w zasadzie nie zmienia. Nie widzę żadnego powodu, aby mieli w tych kwestiach ściemniać,
No dobra, już trochę czasu minęło od czasu, aż zapytałem o opinie nt VB Leasing i zmiany nazwy. Więc gwoli wyjaśnienia chciałbym potwierdzić to co mi odpisaliście w tym temacie. Wygląda na to, że serio praktycznie nic się nie zmieniło jeśli chodzi o warunki leasingu czy obsługę klienta. To wciąż ten "stary, dobry leasing", o którym tu wspominaliście, tyle, że w nowych szatach. Tak przynajmniej wynika z opinii, jakie sobie czytam w
Jestem klientką VB Lesing (wcześniej IGL) od dobrych trzech lat i po szumnie zapowiadanej zmianie nazwy, nie zauważyłam absolutnie żadnej różnicy. W mojej opinii cała ta zmiana na VB Leasing to taka burza w szklance wody. Wymyślili sobie zmianę nazwy, wydali pewnie na to grube pieniądze, bo przecież trzeba było zmienić całe zaplecze, materiały, wystrój biur, stronę internetową, etc, wszystko pod nowe logo i nazwę VB LEasing, a w gruncie rzeczy wszystko
Jestem klientką VB Lesing (wcześniej IGL) od dobrych trzech lat i po szumnie zapowiadanej zmianie nazwy, nie zauważyłam absolutnie żadnej różnicy.


@Karolcia83_2: no ja też tak to widzę. Wychodzi na to, że wszystkie te zmiany w przypadku VB Leasing zwykła kosmetyka. Nie było się czym przejmować, ale wolałem się upewnić, żeby potem nie było ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Generalnie chyba wszyscy się trochę zjeżyli na tę zmianę nazwy, patrząc po innych wątkach z opiniami VB leasing – większość miała mieszane uczucia. No ale z drugiej strony trudno się dziwić, biorąc pod uwagę jakie akcje potrafią się dziać – na szczęście jeśli chodzi o VB leasing, to wiem z autopsji, że a)nic się nie zmieniło w warunkach leasingowania, b)dalej obsługa jest na wysokim poziomie, c) mają lepszą ofertę leasingową, niż ich
Mam podobne odczucia co Karolcia, dużo szumu o nic – u mnie także ten rebranding nie zmienił absolutnie niczego. Być może coś się zmieni w przypadku nowych klientów VB Leasing, ale nie sądzę – pokusiłem się nawet o sprawdzenie ich oferty i wciąż jest jedną z lepszych na rynku, jeśli nie najlepszą. Wiec to po co i na co VB Leasing zafundował sobie taką zmianę pozostaje wielką tajemnicą, chociaż faktem jest, że
Mam w VB Leasing od niedawna finansowanie. To mój pierwszy leasing, więc nie mam w zasadzie porównania, ale generalnie moja opinia o nich jest pozytywna. Podpisaliśmy umowę, w salonie wydali auto, płacę co miesiąc składkę, auto używam jak swoje. Tyle w zasadzie i aż tyle. Nie wiem jak można narzekać na firmę leasingową przy takim użytkowania, no bo jakie mogą się pojawić problemy? No chyba, że ktoś nie płaci, czy coś.
No właśnie ja także nie mam doświadczenia w leasingach, ale po rozeznaniu na rynku, sprawdzeniu wszystkich możliwości i przekopaniu się przez dziesiątki opinii o VB Leasing zdecydowałem się ostatecznie wziąć u nich i nie żałuję póki co – mam także nadzieję, że tak zostanie, bo mam w planach wzięcie leasingu na kilka innych sprzętów, jeśli VB Leasing się sprawdzi. Oczywiście też się zastanawiałem mocno nad tym, co było napisane w opiniach o
U mnie co prawda nie meble do apteki, ale także takie, które nie mieszczą się w ramach leasingu, więc miałem trochę przebojów chcąc sfinansować w ten sposób sprzęt. W zasadzie tylko VB Leasing i dwie inne firmy przystały na ich finansowanie, ale bezkonkurencyjnie wygrał VB Leasing. Najlepsza oferta była właśnie w VB Leasing, w innych firmach mam wrażenie warunki z kosmosu, chyba lecą na fali drożyzny. Anyway, Fajne warunki to jedno, ale