Wpis z mikrobloga

@Jebwleb: przesłuchałem całą ten wywiad rano na treningu. Powiem szczerze, że nic ciekawego nie powiedział. Takie gadanie bez jakiś danych oraz szczegółów. Oczywiście ma sporo racji bo pomimo zachwytu to obie strony są już zmęczone ale Rosja gra o wszystko teraz a zachód może poświęcić nawet Ukrainę częściowo bo pozwoli to uzbroić się po zęby w Europie i zaprowadzić nową żelazną kurtynę (hehe będziemy w podobnej dupie co podczas zimnej wojny
@rezydenttomek: ja osobiście uważam że na zachodzie kiełkuje wizja Rosji po Dniepr. Ukraina prawdopodobnie dostanie jakiś czas szansę na ostatnią ofensywę i pod koniec roku zostaną przymuszeni do rozmów
Bartosiak w ostatnim wywiadzie u zycha zrobił kompendium argumentów czemu Ukraina nie może wygrać wojny na tym etapie.


@Jebwleb: A ten sam Bartosiak kilka tygodni temu mówił, że Ukraina ma 50% szans na wygranie wojny z Rosją.
@Jebwleb: amunicji jest dosc, tylko pytanie ile jestesmy gotowi wyslac uszczuplajac swoje magazyny.
Produkcje trwa caly czas, w tym na rzecz Ukrainy.

Teraz wazne by zwiekszyc produkcje amunicji kierowanej.
Sporo bedzie gotowe za rok, moze juz uda sie na jesienne ofensywy tez jakies wieksze ilosci dostarczyc. Zobaczymy tez co oglosi Biden.
@Jebwleb: jest problem z kazda, tzn zawsze przydaloby sie wiecej ;)

Pisze o kierowanej bo robi robote przy strzelaniu w nacierajace kolumny pancerne.

Takze w sumie kazdej trzeba zwiekszyc produkcje i wyglada ze to ma miejsce. Takze jest pozytywnie :)
@Jebwleb: O to ja też umiem. Ukraina nie może wygrać wojny na tym etapie, bo jeszcze nie odbiła całej Ukrainy, a Rosjanie nie chcą się poddać.

Albo po Bartosiakowemu: Ukraina nie może wygrać wojny na tym etapie, bo nie poszerzyła wystarczająco swojego hard power na wschodnim limitrofie, a Rosja nie chce wykonać piwotu za Ural.

Pozdrawiam, ekspert z wykopu