Wpis z mikrobloga

Mirki i mireczki, dwa pytania:
#1 czy w cenie do 1200zł znajdę lepszą myjkę od Lavora Vertigo 26?
#2 jest też model Vertigo 28 pro z mosiężną głowicą pompy, dłuższym i miększym wężem oraz lepszym pistoletem/lancą - koszt 1700zł - czy warto dopłacać do tej myjki? Czy może w tej cenie dostanę coś lepszego?

#detailing #cardetailing #autodetailing #motoryzacja
  • 13
@belzeb: Miałem 28 - wytrzymała ze mną rok. Pompa zalazła silnik, który jest na dole. Ogółem dobra myjka, ale wąż to najtańszy z najtańszych plastikowych gówien, dramat. Pistolet tak samo. Jeżeli chcesz kupić nowy sprzęt to polecam.

Jeżeli natomiast nie masz problemu kupić używanego, to rozejrzałbym się za Kranzle 10/122 (raczej bez systemu start stop, ale to można załatwić "inteligentnym" gniazdkiem na pilota. Ma duży przepływ wody, oraz przyzwoite ciśnienie.
@Foxio: rozumiem, że mówisz o zwykłej 28 (żółta obudowa)? bo ta 28pro ma szarą obudowe.

Rozmyślałem temat używanych kranzle, ale nie umiem się przemóc, co nowe to nowe plus zawsze jest ta gwarancja w odwodzie. Wiem, że ta 26 jest mocno polecana jako super stosunek cena/jakość, tyle że ma twardy wąż, przeciekający pistolet no i nie ma bębna na wąż, więc dokupując wąż czy pistolet/lance zbliżam się do kwoty 28 PRO
@belzeb: Tak żółta, bez bębna szczotek do podłogi itp. Ja bym brał 28 i kupił wąż. Jak jesteś z Wrocka to mogę Ci pokazać jak on jest tragiczny. Nawet mogę Ci dać całą myję ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja to chciałem naprawić, ale serwis nie przewiduje wymiany silnika.

Ja kupiłem Kranzla używanego od gościa, który handluje i serwisuje te urządzania (ogółem zawsze mnie ciekawi jak oni znajdują
@Foxio: wiesz co, ta 28 jest w tej samej cenie co 28pro, a ta pro już ma mosiężną głowicą pompy, dłuższy i podobno miększy wąż oraz lepszy pistolete/lancę więc wybór padnie pewnie na nią :D chciałem tylko trochę się rozeznać czy warto dopłacać względem 26 i czy nadal te lavory w tej cenie są najlepsze pod kątem cena/jakość tak jak było kiedyś tyle że teraz ceny poszły mocno w górę, ale
@belzeb: jeśli masz się zastanawiać miedzy 28 a 28pro to się nie zastanawiaj tylko bierz 28pro.

Jeśli masz się zastanawiać między 26 a 28Pro to policz sobie, że ten przewód szybko się skończy a nowy kosztuje około 150 zł. obecne 26 ma głowicę aluminiową (ja mam 26 z mosiężną głowicą). Pistolet i lanca w 28Pro też jest dużo lepsza (wygięta lanca pod kątem 10-15 to jest istny game changer w kwestii
@vlodek2532: Dziękuje, to jest konkretna odpowiedz i porada. Myjka na uzytek domowy, a więc co tygodniowe mycie dwoch aut, mycie dwa razy do roku kostki, dywanów, płotu. Normalnie byłem juz przekonany do zakupu 28pro i tylko mnie w tym utwierdzileś. Zakup oczywiście na lata, więc chciałem koniecznie myjkę z głowicą mosiężną.

Koledze wysiadł niedawno lavor po 10 latach pracy i kupił teraz Nilfiska e160. Ja jednak zaufam lavorowi, a czas pokaże
@vlodek2532: zero euro, zero złotych ( ͡° ͜ʖ ͡°) no przecież nie będziesz mi płacił za zepsutą myjkę. Jutro złoże ją do kupy. Dasz radę po to wpaść do wrocka?