Wpis z mikrobloga

Mikri, pomocy! Czy to możliwe, ze filament PLA PlastSpawu jest tak marnej jakości? Jak widać na zdjęciu, ściany się w ogóle ze sobą nie połączyły. Dodam, ze to nie jest mój pierwszy wydruk tego projektu, poprzednie drukowałem na filamencie od DD i nie było żadnych problemów. Całość wyglada mega słabo i jest bardzo elastyczne. Ostatecznie puściłem jeszcze na 220st i brak chłodzenia wydruku, ale nie wiem czy to coś pomoże, dowiem się za 2h jak skończy się drukowac. Krojone w Prusie.
#ender3 #druk3d #drukarki3d
donkamillo90 - Mikri, pomocy! Czy to możliwe, ze filament PLA PlastSpawu jest tak mar...

źródło: BD8A7995-0F8A-4172-92B9-58EE8E87E1FD

Pobierz
  • 6
@donkamillo90: ja z białym plastspawem miałem problemy ale po dostrojeniu go używam bez żadnych problemów - kluczem u mnie było zejście mocno w dół z temperaturą, jak pamiętam to 205 chyba
@aso824: @hrumque @pangolin

Problem rozwiązany. Zrobiłem kilka testów z ustawieniem temperatury. 200/215/230/245/250st. i dopiero przy 250st (PLA :/ ) ściany się połączyły. Ale nie filament był problemem. W trakcie testów przypomniałem sobie, ze przecież w międzyczasie wymieniałem ekstruder i silnik krokowy i nie skalibrowałem estepów. Po kalibracji warstwy łączą sie już bez problemu przy niskich temperaturach. A już prawie na straty spisałem ten filament. Temat uważam za zamknięty :)