Wpis z mikrobloga

Dłuższy tekst o technicalach - moich ulubionych pojazdach wojskowych. Nic wielkiego ale w sumie o ile wiem nikt w Polsce jeszcze przede mną tego nie opisał. Blog znajduje się na platformie googla Blogger i nie zawiera żadnych reklam ani żadnych dziwnych rzeczy.
Od totalnej improwizacji po świadome, taktyczne użycie. Pojazdy typu „technical” armii ukraińskiej na wojnie z Rosją w 2022 r.
link----> https://thorkillblog.blogspot.com/2023/02/od-totalnej-improwizacji-po-swiadome.html

#ukraina #wojna #rosja
Pobierz Thorkill - Dłuższy tekst o technicalach - moich ulubionych pojazdach wojskowych. Nic ...
źródło: 1.
  • 11
@Thorkill: Na temat tych technicali z wyrzutniami S-8 wrzucałem materiał, ale teraz nie mogę go odtworzyć, nie wiem czy to dlatego że już nie ma wideo na youtube czy wykop się spieprzył XD

Była w nim taka ciekawostka, że prowadnice wykorzystywane do ich budowy przynajmniej w części przypadków pochodziły z zestrzelonych rosyjskich helikopterów.

https://wykop.pl/wpis/66487039/ukrainski-technical-z-wyrzutnia-rakiet-prowadnice-
używano także wersji z wyrzutniami rakiet Grad i wyrzutniami rakiet S-8.


@Thorkill: Rozumiem jeszcze przerabiać pick-upy na jakąś nowoczesną wersję taczanki poprzez zamontowania na niej wkm-u, ale czy wystrzeliwanie z takich pojazdów pocisków 80 i 122 mm, nie jest czasem przerostem formy nad treścią?
Ani to nie będzie zbyt efektywne bo pocisków będzie mniej niż na standardowej ciężarówce wojskowej, ani też specjalnie celne, bo platforma nie jest zbyt sztywna. Zresztą nawet
Ani to nie będzie zbyt efektywne bo pocisków będzie mniej niż na standardowej ciężarówce wojskowej, ani też specjalnie celne, bo platforma nie jest zbyt sztywna.


@arkan997: Swoista moda na osadzanie takich rzeczy na technicalach zaczęła się w czasie wojny domowej w Libii, gdzie robiły to brygady islamskie z Misaraty. Używano ich tam jako broni nękającej, ostrzeliwującej krótkimi salwami cele stałe. Przy takim rodzaju ognia artyleryjskiego celność nie jest specjalnie ważna. Potem