Wpis z mikrobloga

czy #xtb w tym roku znowu normalnie rozliczył w PITcie wszelkie operacje z kont USD i EUR za nas? wiem że w zeszłym roku była o to inba ale w tym roku w zeznaniu nadesłanym przez nich mam rozliczone CFDki które grałem tylko w obcych walutach... ktoś już zerkał i może potwierdzić/zaprzeczyć?
#gielda #inwestycje
  • 7
  • Odpowiedz
@poznaniak: wiem, sam rozmawiałem z dyrektorem XTB na temat tych zestawień i po moich uwagach nawet je poprawili bo pierwotnie były z błędami ;)
Osobiście bym poczekał do połowy marca z rozliczaniem XTB jeśli będą wysyłać korekty zestawień (co zdarzyło się już 2 lata pod rząd. Przy czym myślę, że w tym roku będzie już bezbłędnie po ostatnich wpadkach.
  • Odpowiedz
W zeszłym roku po jakimś tam czasie dosłali zestawienie operacji z rynków zagranicznych (akcje), ale oczywiście nie były one częścią PIT-8C.


@poznaniak: no nie były, ale napisali wprost, które pozycje w wrzucić w odpowiednie miejsca w PIT-38 więc w sumie po co PIT-8C?
  • Odpowiedz
@Krupier: Tak, jeśli dobrze pamiętam, był to dokument z zestawieniem transakcji i dodatkowo z objaśnieniem których pól w PIT dana liczba dotyczy, więc rozliczenie poszło koniec końców dość gładko.
@kalkulatorgieldowy Dzięki za Twój wkład! Czy w tym roku będzie można ponownie skorzystać z kalkulatora do rozliczenia handlu z revoluta?
  • Odpowiedz