Wpis z mikrobloga

Jak rodzice Jarosława Kaczyńskiego załatwili mu przeniesienie do innej szkoły i w efekcie — zdanie matury?
Związki Kaczyńskich z władzami PRL budzą wiele wątpliwości.

#teczkakaczynskiego #bekazpisu #bekazkarakana #kimjestkaczynski #biednakaczka

Jarosław Kaczyński
1964
Jarosław Kaczyński zostaje wyrzucony ze szkoły, o czym wspomina w autobiografii "Polska Naszych Marzeń".

Miał on otrzymać ocenę niedostateczną z aż trzech przedmiotów: przysposobienia wojskowego, polskiego i angielskiego.

Zmianę szkoły miał umożliwić PRL-owski kurator oświaty Jerzy Kuberski. To, w jaki sposób powiązani byli rodzice Jarosława Kaczyńskiego z władzami — pozostaje tajemnicą, która budzi poważne wątpliwości.

W tej szkole Kaczyński zdał maturę — prawdopodobnie w sposób niezgodny z prawem, o czym sam zresztą wspomina w autobiografii:

Ale los tego odwołania zależał ostatecznie od rady pedagogicznej. I rada pedagogiczna głosowała za oblaniem mnie. A mimo to Kuberski spowodował, że klasy nie powtarzałem. Chyba zorientował się, że trzymanie mnie dłużej w tej szkole nie ma sensu. Tyle że wysłano mnie do kolejnej szkoły: Mikołaja Kopernika na Woli, gdzie zdałem egzaminy. Nie wiem, jak on to zrobił, bo teoretycznie nie miał do tego prawa
wyqop - Jak rodzice Jarosława Kaczyńskiego załatwili mu przeniesienie do innej szkoły...

źródło: kaczynskitajemnice

Pobierz
  • 21
pewnie zbyt czesto w roku na pochody 1majowe chadzal :p


@Fangu: nie jestem za PiSem, ALE ( ͡° ͜ʖ ͡°)
wyciąganie Kaczyńskiemu, że chodził na pochody pierwszomajowe jest słabe, bo wtedy prawie KAŻDY chodził. Żeby nie pójść musiałeś mieć wiarygodne zwolnienie lekarskie z pracy albo szkoły, a i to niejednokrotnie było mało, żeby uniknąć nieprzyjemności.
@papacoda genotyp a fenotyp i ekspresja genów. środowisko i właściwie samo prawdopodobieństwo powoduje że teoretycznie identyczne układy po czasie są odmienne. A bliźniaki identyczne były jedynie przy 1 podziale komórkowym a potem zaczynały się różnice.
przysposobienia wojskowego, polskiego i angielskiego.

I pomyśleć ze teraz taki człowiek ma wpływ na obronność, oswiatę i stosunki międzynarodowe polski
@wyqop: kaczyński to jest największy virgin polityki - w cieniu swojego brata, który mimo tego, że jestem przeciwny jego partii, tak musze przyznać, że Lech był błyskotliwą personą. 100 lat za murzynami w porównaniu z Donaldem Tuskiem, który doszedł do wszystkiego samemu będąc synonimem Polski w UE. Teraz głupszy z braci jest wywyższany przez pisiorów i traktowany jak relikwia ich dojścia do władzy, gdzie kluczowymi ojcami dobrej zmiany byli morawiecki, ziobro
@SpaceCat Zapraszam do obserwowania autorskiego tagu #biednakaczka

@zxc21 No niestety, ale prymityw Jarosław wykorzystał w brutalny sposób śmierć prawie setki ludzi jako element najbardziej obrzydliwej kampanii politycznej w Europie.
Jak to mówił Wojewódzki i Figurski — po trupach do celu.
Myślę, że tak ohydnej propagandy, jak Kłamstwo Smoleńskie to już za naszego życia nie zaznamy.

Współczuję rodzinom osób, które zginęły w Smoleńsku. Mam nadzieję, że uda im się znaleźć sprawiedliwość.
Pokój duszom