Wpis z mikrobloga

Nie znam się na elektryce - zapytam więc tutaj.

Mam zrobioną instalację elektryczną w nowym mieszkaniu w stanie deweloperskim - 5-letnia gwarancja, więc, żeby coś zmienić, muszę korzystać z usług firmy, która instalację robiła.

Mam do zrobienia:
- dodanie 2 gniazdek natynkowych podwójnych w kuchni (jedno pod podłączenie mikrofalówki i piekarnika, drugie na wysokość blatu)
- dodanie 1 gniazdka natynkowego podwójnego w małym pokoju
- przełożenie włącznika światła przy wejściu do łazienki z lewej strony na prawą (gdyż chcę mieć lewe drzwi i miałbym włącznik pod ręką)
- dorobienia włącznika światła przy lustrze w łazience.

Ile mniej więcej taka usługa by kosztowała i ile by było z tym roboty?

#remonty #remontujzwykopem #elektryka #gniazdka #budownictwo #remont
  • 11
@Zarzutkkake: no +/- za jeden punkt elektryczny to masz 150zł brutto /dociagniecie przewodu(bruzdowanie+ zalepienie)/ wykucie gniazda/montaż osprzetu/ wykonanie pomiarów ,a ty masz 5 pkt elektrycznych do zrobienia :)
@Nethiu przeciętny kowalski za godzine swojej pracy bierze 20 - 25zł. To tu elektryk maksymalnie 150zł powinien wziąć, ewentualnie 200 bo dojazd. Ale 700... no troche ten portal odpływa.
@Zarzutkkake: ty nie placisz za godziny tylko za wykonaną usługe (w tym masz jakość wykonanej usługi i gwarancje) zawsze możesz to zlecić przecietnemu kowalskiemu ale potem szukaj wiatru w polu jak coś przestanie działać albo cie prąd porazi :)
@Zarzutkkake: już widze jak to robisz w godzine. Już nie mówiąc o sprzecie, dojeździe, czy innych rzeczach które samą robotą nie sa ale trzeba poświęcić na nie czas.