Wpis z mikrobloga

@Ranger: co to za piekarnik? Przypuszczam, że ma jakąś mega prądożerną funkcję - pytanie, czy będziesz z niej korzystał.
Poza tym to tylko więcej kabla (żył) do położenia i jeśli nie robisz generalki od zera, to raczej ekonomicznie wątpliwa inwestycja.
@tomasz-mewa: @strikingsurface @dran2 w domu, który potencjalnie chcę kupić jest siła wkuchni do płyty indukcyjnej. Gdybym wymieniał elektrykę, to zastanawiam się, czy osobny piekarnik warto byłoby podpiąć pod te 3 fazy, czy ciągnąć osobny kabel do samego piekarnika.
Nie będę używać dziwactw, w mieszkaniu zwykły piekarnik mi wystarczał, stąd pytanie czy trójfazowe mają jakąś przewagę, o której nie wiem. To, że się nagrzeje o 2 minuty szybciej, to raczej bajer, którego
@Ranger: ok, to zmienia postać rzeczy.
1.Piekarniki z pyrolizą mają chyba max 4,6kW i bez problemu na jednej fazie sztywno podpiętej działają.
2. Jak robisz generalkę, z pruciem każdej ściany, to można to rozważyć, o ile jesteś faktycznie zainteresowany piekarnikiem który ma takie przyłącze. Kabel majątku nie kosztuje, ale pewnie i tak nie skorzystasz.
Nie będę używać dziwactw, w mieszkaniu zwykły piekarnik mi wystarczał, stąd pytanie czy trójfazowe mają jakąś przewagę,


@Ranger: No na chwile obecną wydaje mi się że fakt istnienia jest dużą przewagą dla jednofazowych. Daj jakiś przykład 3 fazowego to ktoś ci powie czy warto bo gadamy o jakimś jednorożcu.
to zastanawiam się, czy osobny piekarnik warto byłoby podpiąć pod te 3 fazy, czy ciągnąć osobny kabel do samego piekarnika.


@Ranger: zwykle to wygląda tak, że masz doprowadzony przewód z trzema fazami, dwie fazy obsługują płytę, trzecia piekarnik. Nie spotkałem jeszcze płyty (takiej do domowych zastosowań) wykorzystującej trzy fazy, szczerze mówiąc o takim piekarniku (domowym!) też pierwsze słyszę.

No i, ponieważ już tu się w odpowiedziach pojawiło owo mityczne "400V", jeszcze
"zasilanie 400V" pojawia się nagminnie jako synonim trójfazowego, co jest bzdurą.


@Jarek_P: Wiem, uproszczenia użyłem. W piekarniku spodziewałbym się wtedy fazy na grzałkę ale nie słyszałem o takich do kuchni.