Wpis z mikrobloga

Poszukuje jakiegoś mądrego rozwiązania do stałej kontroli poziomu glukozy dla osoby niepełnosprawnej która nie korzysta ze smartfona.
Myśle nad FreeStyle Libre i jeżeli chodzi o sensory to koszt i sposób działania byłby ok.
Gorzej z kwestią odczytów wyników. Czy ktoś zna jakieś mądre rozwiązanie aby wyniki kontrolować na bieżąco nie będąc w zasięgu pacjenta? Może jakaś smart-opaska odczytująca pomiary na bieżąco tak żeby były dostępne do wglądu gdzieś w chmurze?
No i podstawowa rzecz to alarmy. Chodzi głównie o przypadki gdy pacjent jest pozostawiony na kilka godzin sam w domu.
Ma ktoś jakieś doświadczenia albo dobry pomysł na to?

#cukrzyca
  • 12
@Bartekc7: Niestety dopiero za miesiąc mam wizytę - więc czysto teoretycznie podobno weszła z refundacją! wersja 2 sensora i da się ustawiać alarmy. Nawet 1 wysyłało wyniki do przychodni - no ale ze smartfonem. Przecież to nie jest wielki koszt, działa na moim co kilka lat temu kosztował z 600 pln.
Podpytaj też firmy - bo wtedy niby w ofercie mieli czytniki "standalone", ale nie było na rynku.
@sierpien22: dzięki. O refundacji wiem:). Wchodzi już nawet wersja 3 ale chyba nie jest jeszcze refundowane. Co do smartfona nie chodzi o koszt. Po prostu pacjent nie jest w stanie go obsługiwać. Chodzi głównie o sytuacje gdy pacjent jest sam w domu a żeby alarm przyszedł do opiekuna. Czyli najlepiej jakby coś samo odczytywało pomiary bez jego ingerencji.
@Bartekc7:
Ale czekaj. Przecież podobno smart sam odczyta alarm i zawyje. A jak przyjdzie do Ciebie to co chcesz zrobić? Pojechać do niego? Przecież przy gwałtownym niedocukrzeniu...
Sorki, po prostu nie znam Twojej sytuacji.
@sierpien22:

Ale czekaj. Przecież podobno smart sam odczyta alarm i zawyje

Tylko właśnie chodzi o to by alarm nie zawył tylko pacjentowi a mi. Jak mi zawyje to w ciągu 15 min jestem u pacjenta.
Rozumiem że to działa tak że alarm, owszem zawyje ale jak jesteś ze smartfonem blisko sensora.

Przecież przy gwałtownym niedocukrzeniu...

Właśnie gdy będę miał wskaźniki ja a nie pacjent to będę mógł sprawdzić strzałeczkę że spada
@Bartekc7:
Ale to znaczy, że pacjent sam sobie nie jest w stanie podać insuliny/wody z cukrem?
To faktycznie problem - ale z tego co rozumiem z Twojego linku to właśnie wystarczy smartfon z odpowiednim oprogramowaniem. Chyba, że mówimy o pacjencie co zapomni i telefonu...
@sierpien22: Tzn. sam się napije coli, zje cukierka itp. Insuliny sam nie poda. Nawet jak zobaczy przykładowo na opasce że ma niski poziom cukru i zacznie się ratować to chciałbym żeby też takie powiadomienie do mnie przyszło. Nie jest w stanie zadzwonić.
Chyba Libre 2 komunikuje się po NFC więc pacjent musiałby przykładać sobie opaskę do sensora. Chyba lepiej poczekać na Libre 3 które komunikuje się po Bluetooth. Wtedy nie trzeba
Z drugiej strony ciekawy jestem ile trzeba będzie czekać na refundacje Libry 3 skoro niedawno dopiero zaczęli refundować Libre 2. Chyba że kolejne wersje jakoś półautomatycznie dodają.
@Bartekc7:
Ej, no. Z Twojego linku:
FreeStyle Libre 2 mają wbudowany moduł Bluetooth.

Nic się samo nie zrefunduje, bo to zależy od polityki państwa. Ja to się cieszę, że zaczęli, bo teraz miesięcznie to będzie mnie kosztowało chyba 140 zamiast 260 za 2 tygodnie. Za to o tym systemie dowiedziałem się od kolegi co od lat siedzi w Belgii i od dawna diabetolog mu rzuca na wizycie tyle, ile potrzeba do
@Bartekc7: z FSL2 da się zrobić pełnoprawny CGM, który następnie będzie wysyłał dane do Nighscout, a do tych danych dostęp z dowolnego miejsca i urządzenia.
Instrukcja jak zrobić CGM (identyczna instrukcja, po prostu inne grupy):
https://www.facebook.com/groups/techdiab/learning_content/?filter=460123998333907&post=1877970525879674
lub
https://www.facebook.com/groups/639932702829756/learning_content/?filter=872525807400647&post=1659985601183842
O NS znajdziesz tutaj http://nightscout.pl/ i na grupach, które podlinkowałem wyżej.