Wpis z mikrobloga

Który czytnik polecilibyście zakupić w okolicach 600 PLN?
Najbardziej zależy mi na wygodzie czytania i dobrej jakości ekranie, dostęp do Legimi jest drugorzędny bo i tak mam w planach częste wizyty na pewną stronkę z gryzioniem ( ͡º ͜ʖ͡º)
Słyszałem że Kindle mają problemy z niektórymi formatami ebooków, jak to wygląda w praktyce?
#ebook #ebooki #ksiazki #czytajzwykopem #czytniki #kiciochpyta
  • 11
@Sorines: bierz kindle. Kindle jeszcze do paru miesięcy temu nie obsługiwał epub, co właściwie nie było problemem, bo wszystkie sklepy i tak oderwały zarówno format mobi jak i epub, a jak miałeś epuba to i tak konwersja do mobi była banalna i 1:1. Ale niedawno wprowadzili obsługę epub, więc i ten problem się rozwiązał.
@ZyfiDynock: ciekawe, rozwiniesz? Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy nie przerzucić z pocketbooka(touch hd 3) na właśnie kindla bo wszędzie czytam że pocketbook to niesamowite gówno przy kindlu. To jak to z tym jest?
@arbuxs: korzystam z inkpad 3 pro i bardzo sobie chwalę. Dobry, duży ekran, bateria długo trzyma. Do tego sklepy legimi i empik.

Też kiedyś myślałem, że tylko kindle. Pewnie dlatego, że wówczas konkurencja oferowała nędzne produkty w cenie kindle.

Jak dużo czytasz, to nie ma co oszczędzać na czytniku, oczywiście w granicach rozsądku.
byłem fanem kindle, ale inne czytniki są wygodniejsze.


@ZyfiDynock: miałem Kindle DX2, Keyboard i jakiś z dotykiem zrealizowanym na podczerwieni. Wszystkie działały błyskawicznie. Potem dla Legimi przerzuciłem się na Pocketbooka Aqua 2, a teraz mam Touch HD 3. Ciągle się to wiesza i powoli mam dosyć. Nie pozbyłem się go głównie dlatego, że i tak nie mam czasu czytać.
@ShortyLookMean: ja to nigdy tego nie zrozumiem, co wy czytacie, że to się wiesza? xD Ja mam touch lux 3 i zmieniłbym na TL5 bo mają dodatkowo empik go. Generalnie klikam książkę, zaczynam czytać, przerzuca strony. Jaka różnica w szybkości możemy być aż tak zauważalna?
@bdr90: jak czytając książkę kilka razy muszę czekać powyżej sekundy to już dla mnie wieszanie się. A co kilka książek trafi się, że w ogóle się zawiesi i trzeba go restartować. Książki są głównie z Legimi, ale na 3 książki Empik Go też trafiały się takie ponad sekundowe czasy zmiany stron. Bo i może przez niemal cały czas jest dobrze, ale to strasznie irytujące.