Wpis z mikrobloga

hej.
bylem ostatnio na wizycie kontrolnej w Aldent w Lublinie. kierowalem sie wyborem placowki wylacznie przez opinie google.
poszedlem z zalozeniem, ze trzeba pewnie doleczyc kilka zebow i poprawic je wizualnie, a tam wyszlo, ze musze miec dosc mocno podwyzszony zgryz (8 dolnych trzonowcow po bodaj 800pln za sztuke), do tego ekstrakcja 4 osemek, ktore sie nie przebily, w tym dwie poziomo (1000pln za sztuke) i mam do odbudowania 4 gorne jedynki (bodaj 700 od sztuki jesli bedzie bonding). do tego jakies tam wybielanie i higienizacja, to lacznie wyjdzie ok. 15k
najbardziej mnie zdziwilo
jako, ze hajs niemaly, to pomyslalem, ze moze pogrzebie i popytam czy ta klinika w ogole jest OK? troche mnie zlapala paranoja po tej akcji z tym calym doktorkiem Trafidlo z tiktokow i IG, tez ma piekny gabinet i zajebiste oceny a okazuje sie, ze coraz wiecej ludzi sie ujawnia, ktorym #!$%@? zeby ( ͡° ʖ̯ ͡°)
jesli wiec ktos mial doswiadczenie z nimi, to bardzo prosze :)

#stomatologia #dentysta #lublin
  • 28
  • Odpowiedz
  • 0
@A_R_P: wiesz co, nawet nie pomyslalem zeby wziac od nich rentgena (zrobili x-ray i obraz 3d). to ze gorne jedynki zzeralem to juz wiedzialem od jakiegos czasu bo mi sie starly tak bardzo, ze jedna w koncu sie ukruszyla i moja dotychczasowa dentystka mi je troche dobudowala i delikatnie podwyzszyla zgryz, ale widocznie za malo. to taki gabinet przydomowy, tez w lublinie i ona mi liczyla 30 zlotych od jednego nadbudowanego
  • Odpowiedz
@Steven_Hyde: ósemki usuń na chodzki w UCS, napisz priv, powiem Ci do kogo by było spoko się zapisać - będziesz miał na NFZ - no chyba, ze nie jesteś ubezpieczony

W Aldencie 2 osoby z chirurgii z chodzki pracuja.
  • Odpowiedz
@Steven_Hyde: Można zapytać innego specjalisty. Często dentyści przeginają i naciągają na TRZRBA KONIECZNIE JUZ TO ROBIĆ w przypadku rzeczy, gdzie ktoś inny uznaje to za kosmetykę.
  • Odpowiedz
@Steven_Hyde:

1. masz coś robione z kompozytu? upewnij się że praca jest w koferdamie, mikroskop dodatkowo potwierdza jakość gabinetu
2. raczej zastanów się nad leczeniem przyczyn (powodu przez który ścierasz zęby), a nie objawów - startych zębów, odbudowane kompozytem nadal będziesz ścierał, a że kompozyt mniej wytrzymały niż szkliwo to nawet szybciej. masz wadę zgryzu? problemy z kwasowością w jamie ustnej? jakieś inne historie?
  • Odpowiedz
  • 0
@affairz: z tego co pamietam, to teoria byla taka (nie postawiona w Aldencie). byl okres ze zaniedbalem wizyty u dentystow od okresu nastoletniego do czasu gdy mialem jakies 24 lata. z 6-7 lat nie bylem u stomatologa. kiedy postanowilem to zmienic, zaczalem chodzic na NFZ i okazalo sie, ze mam duzo zebow do leczenia. wiele wypelnien moglo spowodowac, ze obnizyl mi sie zgryz i z biegem czasu (obecnie 36 na liczniku)
  • Odpowiedz
  • 0
@affairz: na fejsbuczku chwala sie tym koferdamem, ale czy uzywaja to nie mam pojecia xD jakis mikroskop tez maja, ale czy uzywaja tez nie wiem ;) ten skaner do zebow bajerancki, ale 450 zlotych zaplacilem za te zabawe plus 200 za sama wizyte ;)
  • Odpowiedz
@Steven_Hyde: A jak została uzasadniona potrzeba takiego leczenia? Brzmi jakbyś miał starte zęby i proponowali Ci flow injection. Natomiast czy wiadomo czemu tak mocno starłeś zęby? Jeśli nie to nie ma sensu tego tobić, bo zetrzesz je znowu.

Z tego co pamiętam to jak szukałam w Lublinie gabinetu dla rodziców, to odrzuciłam z jakiegoś powodu ten aldent (tulko nie pamiętam czemu, chyba dlatego że nie robią wypełnień w koferdamie i nie
  • Odpowiedz
  • 0
@SkrytyZolw: tak jak pisałem wyżej. scieram górne siekacze bo mam zgryz obniżony i trzeba go podnieść na trzonowych.
no zaproponowali wybielanie w gabinecie. wiadomo, jest szybciej ale i drożej. nakladkowej próbowałem kiedyś sam w domu i mnie z bólu po kilku sesjach szlag trafiał a efektów brak ( ͡° ʖ̯ ͡°)
myślisz że stomatolog będzie w stanie wydać opinie na podstawie zdjęć które mi zrobili w aldencie
  • Odpowiedz
@Steven_Hyde: to że od wypełnień obniżył się zgryz to się kupy nie trzyma. przy wypełnieniu ząb po zębie usuwasz część tkanek i od razu je uzupełniasz. ta wymieniana część tkanek to wcale niekoniecznie jest najwyższa część korony. po pierwsze to trzeba ustalić z czego wynika problem. na noc szyna relaksacyjna, możesz sobie na test wziąć "szynę do wybielania" - będzie tańsza i szybko po jej zużyciu zobaczysz jak mocno niszczysz zęby
  • Odpowiedz
@Steven_Hyde: nie polecam aldentu, miałem do zrobienia kanałowe to zaczęli wymyślać jakieś cuda, potem mi złamali narzędzie w kanale i w efekcie zamiast 1-2 wizyt za parę stów miałem 4 za 2300zł
  • Odpowiedz
@Steven_Hyde:

no zaproponowali wybielanie w gabinecie. wiadomo, jest szybciej ale i drożej.


I gorzej i bardziej szkodliwie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nakladkowej próbowałem kiedyś sam w domu i mnie z bólu po kilku sesjach szlag trafiał a efektów brak ( ͡° ʖ̯ ͡°)


Bo pewnie stosowałeś jakieś gónwo w stylu opalescence. A wybielanie nakładkowe jest mniej agresywne od gabinetowe, więc jak przy nakładkowym
  • Odpowiedz
  • 0
@affairz: @SkrytyZolw: chwile mi zajelo pozyskanie skanu. wyslalem do new look clinic caly plik z tomografia i oni znowu wracaja do mnie z informacja, ze mam stan zapalny w 46 i potrzebne jest ponowne leczenie kanalowe. rzecz w tym, ze mimo ze na zdjeciu to tak wyglada troche, to ja kanalowki w zyciu nie mialem robionej. zab mialem leczony pierwotnie ze 12 lat temu a kilka lat temu (moze ze
Steven_Hyde - @affairz: @SkrytyZolw: chwile mi zajelo pozyskanie skanu. wyslalem do n...

źródło: skan

Pobierz
  • Odpowiedz
@Steven_Hyde: miałeś kanałówkę przecież widzimy wyraźnie xDD Beznadziejnie wykonaną, ale miałeś. Po prostu nie pamiętasz/nie zostałeś poinformowany/nie zrozumiałeś o co chodzi? Mocno dziwne, ale jak widać się zdarza ( ͡° ͜ʖ ͡°) I mają rację, wymaga leczenia kanałowego. I wywal pozostałe amalgamaty, może być tam próchnica (ale jakość zdjęcia jest u mnie fatalna). I sprawdziłabym sobie dokładniej okolicę górnej lewej czwórki, może to też być ząb do
  • Odpowiedz
  • 0
@SkrytyZolw: moze ja po prostu zle rozumiem leczenie kanalowe. zawsze myslalem ze to jest takie wiercenie gdzies do konca i wyrywanie nerwu xD wiem, ze te nascie lat temu dentystka mowila, ze moze byc konieczne kanalowe, ale zobaczymy, zakladala jakis 'opatrunek' na miesiac i na nastepnej wizycie mowila, ze bylo blisko. nigdy nie mialem znieczulenia u dentysty bo sie boje. 3 lata temu moja dentystka z takiego malego prywantego gabinetu wymienila
  • Odpowiedz
zawsze myslalem ze to jest takie wiercenie gdzies do konca i wyrywanie nerwu xD


@Steven_Hyde: to jest właśnie to (tak na chłopski rozum tłumacząc) i dokładnie to miałeś w prawej dolnej szóstce robione. z tym że pewnie kojarzysz kanałówkę z mikroskopem koferdamem i ogólnie dużym zabiegiem, a tu Ci ktoś opitolił zęba tak jak siedziałeś na szybkości - bo jakość tej pracy, niedopełnienie kanałów coś takiego mniej więcej sugeruje
  • Odpowiedz