Wpis z mikrobloga

Mirko pracujące #pracazdalna, którzy jeszcze tu zostaliście, w jaki sposób znaleźliście się w swoich pracach? Jak byście się obecnie zabrali za szukanie takiej pracy? Chciałbym znaleźć dla siebie w swojej działce na razie, ale totalnie nie wiem czy raczej kontaktować się z rekturetami że może są ludzie którzy za hajs wyszukują, czy słać ślepo CV? Ogólnie problemem raczej nie jest exp ani język, tylko zaburzenia lękowe i to że pierwszy raz w taki świat "wielki" wkraczam. Pracuje obecnie zdalnie już, ale to trochę straszne z tymi wszystkimi ludźmi teraz się kontaktować, poza moją piwnicą, mam nadzieję że trochę choć rozumiecie.
#pytanie #pracait #grafikakomputerowa #digitalnomad
  • 7
@interpenetrate jak masz linkedina i jakieś doswiadczenie w dobrych firmach to nie Ty sie kontaktujesz z nimi tylko oni z Tobą. Jest tam opcja w stylu "szukam pracy" widoczna dla rekruterów i jedyne co musisz robić to mówić w większości przypadków nie, a w tym jednym tak. Podeślij portfolio czy jakieś prace bo może nawet ja już coś będę miał
@interpenetrate: przez znajomości. Najlepiej chyba byłoby szukać za granicą, bo wtedy prawdopodobieństwo pracy zdalnej jest wysokie. Z rekruterami jest raczej średnio, bo głównie będziesz trafiał na tych z Polski jak i rekruterzy oferują zazwyczaj gorsze oferty.

Sam z chęcią dowiedziałbym się jak to dobrze rozegrać. Do głowy przychodzi mi szukanie ofert bezpośrednio na stronach klientów (ale to dużo roboty), ewentualnie może jakieś zagraniczne boardy. Słyszałem też, że niektórzy mają osobę od
@Ziutek_Grabaz: To tak do końca nie działa. Jeżeli nie ma w swojej sieci kontaktów zagranicznych to będzie ciężko wybić się poza PL bańkę.

@interpenetrate Sprawdź sobie oferty na portalach w stylu otta.com czy wellfound. Warto też poszperać w ofertach pracy na samym Linkedinie. Możesz też spróbować zwiększyć zasięgi na Linkedinie zmieniając swoje miejsce zamieszkania.
@interpenetrate: Normalnie na pracuj była oferta 100% zdalnie. Wysłałem CV, jedna rozmowa i oto jestem. Natomiast musiałem jechać do centrali firmy w Warszawie, żeby odebrać sprzęt.