Wpis z mikrobloga

#mechanikasamochodowa #motoryzacja #auta #naprawa
Seat Leon 1, zablokowały mi się drzwi pasażera kilka miesięcy temu i od tamtego momentu nie da się ich otworzyć, wcześniej co wydaje mi się istotne zdarzało się to z drzwiami tylnymi które również są zablokowane tylko one często się otwierały, od kilku miesięcy zablokowane, z drzwiami przednimi było podobnie, też czasami się blokowały ale kilka razy z pilota zamykałem, otwierałem i otworzyły się.
Nie mam jak dostać się do boczku drzwi przednich bo śruby są dostępny tylko gdy drzwi się otworzy.
Myślicie że to może być wina przewodów w tej gumie z której wychodzą z drzwi dalej do auta? Moduł komfortu?
Czy może uda się to zrobić tak jak na filmiku?
mateusz-zahorski - #mechanikasamochodowa #motoryzacja #auta #naprawa 
Seat Leon 1, za...
  • 7
@mateusz-zahorski: Ja kiedyś znajomemu w golfie 4 (mechanicznie niemal to samo auto). Zablokowane przez centralny zamek double lockiem czy dead-lockiem (nie da się wtedy odblokować ze środka) drzwi pasażera (do tego nie było tam wkładki zamka albo była zepsuta) otwierałem tak. Zdjąłem boczek przy zamkniętych drzwiach co nie okazało się tak trudne. Sprawdziłem że centralny zamek wysyła prąd do silniczka blokującego drzwi - czyli standard wilgoć uszkodziła zamek. Wziąłem zasilacz laboratoryjny,
@mateusz-zahorski: to pewnie wina #!$%@? zamka. Każdy vag z tamtego okresu tak ma. Proponuję w 1 momencie otwierać-zamykać z kluczyka i próbować otwierać, a dodatkowo pukać w miejsce zamka.
Miałem 4 takie przypadki, za każdym razem udało się to ogarnąć tą metodą

Na yt masz poza tym mnóstwo filmów jak otwierać te zrypane zamki w vagach
@mateusz-zahorski: Może odgrzewany po 4 dniach ale wymień zamek. Identycznie miałem w Ibizie. Otwiera się wtedy otwierając i zamykając z pilota i tłukąc z otwartej ręki w drzwi na wysokości zamka, po chwili przeskoczy. Po wymianie zamka nie ma tematu.

P.S. Wyposaż się we wszystkie klucze i wkrętaki. W ibizie jest dziwny wkrętak na drzwiach i możesz przedłużyć robotę na 4 godziny.... Z pakietem kluczy 30 minut roboty i 150zł zamek