Wpis z mikrobloga

W sytuacji w której obronie się w marcu, załóżmy drugiego marca - tracę automatycznie status studenta.
Przedłużenie go podbijając legitkę 1 marca, nic nie da bo i tak musiałbym legitkę po obronie od razu oddać.

Nie zdążę się na swojej uczelni zapisać na studia drugiego stopnia. Pytanie teraz co byłoby najlepszym rozwiązaniem, zeby w okresie od Marca - Października miał status studenta? (Potrzebny mi bo nie chcę zmieniać umów w pracach + jakieś pierdoły typu przedłużone karnety na siłownie wyłącznie dla studentów np: 6 miesięcy do przodu)

Rozważałem trzy sytuacje:
1. Przedłużyć legitkę i powiedzieć, że zgubiłem - jeśli chodzi o jakieś karnety na siłkę przejdzie, ale przy pracodawcy chyba nie bardzo.
2. Złożyć papiery do jakiejś szkoły policealnej - typu: COSINUS - na okres do października (Tylko głupio mi będzie jak złoże oświadczenie do pracodawcy, a tam Technik Informatyk, Inyżnier informatyk i nagle sobie poszedł do szkoły policealnej na technika masażyste XDD)
(?) 3. Przedłużanie obrony pracy inżynierskiej jak długo się da -> ale tutaj wolałbym mieć już spokój, że mam to zdane :|

Macie jakieś pomysły co zrobić w takiej sytuacji?
Pytałem się dziekanatu - nie ma opcji na przedłużenie na jeden semestr, mimo że chciałbym w next semestrze normalnie pójśc na studia drugiego stopnia. Więc co robić? #pracbaza #studbaza #pytaniedoeksperta #pytanie
  • 7
W dniu obrony, uzyskujesz status absolwenta. Nie masz już statusu studenta.

Można byłoby obronić się w marcu, podbić legitkę, a potem powiedzieć, że sie zgubiło, ale to zadziała tylko na jakieś karnety, czy bilety, ale do pracbaza to nie przejdzie.
@lolxd40: no ze zniżek można korzystać, jak nie oddasz legitki. W momencie obrony, legitkę musisz oddać xD

Ja i tak zamierzam bronić się w marcu, pójde więc 01.03, podbije se ją (może nie ogarną ze np: za killka dni obrona) i potem powiem, że legitkę zgubiłem, jakbym się obronił. Więc chociaż karnet na gyma będzie działał XD
@Yakooo: uwaga - korzystasz ze zniżek nielegalnie - status studenta nie jest poświadczony ważna legitymacją tylko faktem obrony lub nie. W Polsce nikt tego nie sprawdza wiec suma Summarum git.

W pracy jak sklamiesz to a) będą mogli cie wyrzucić b) zostaniesz obciążony karą za zwrot zusu według ustawowych limitów lub wyroku sądowego.