Wpis z mikrobloga

Strasznie dziwna sprawa, jeden z moich lapsow w domu przestal widziec wifi domowe, natomiast o dziwo, widzi rozne inne wifi z osiedla, ktore dla innych lapsow/telefonow sa w ogole poza zasiegiem :O

Kroki jakie podjalem:
1. Sprawdzenie conifgow sieci wifi, blokad, konfigu windy, karty sieciowej itp.
2. Upewnienie sie, ze inne urzadzenia wifi w domu widza domowe wifi
3. Przeinstalowanie sterownikow do karty sieciowej
4. Sprawdzenie konfigu routera, proba przelaczenia na samo 2/5
5. Upewnilem sie, ze laptop poprawnie laczy sie z innymi wifi, ktore widzi - dziala
6. Probowalem manualnie skonfigowac router bez ssid broadcast na statycznych ip, skonfigowalem lapsa - zero reakcji
7. Wisienka na torcie: sformatowalem c h u j a, i zainstalowalem swieza winde

A jeszcze wczoraj normalnie wszystko smigalo.

Jakies pomysly ktos? XD

#networking #siecikomputerowe #komputery #laptopy #wifi i moze ktos z #programowanie ma pomysl?
  • 27
@alkoJezus: Nie bardzo chcę resetować router do defaultu, w sumie mogę, tylko zastanawia mnie - czemu żadne inne urządzenia w domu nie mają żadnego problemu?

PC podłączone ethernetem to rozumiem, ale
2 inne lapsy normalnie się łączą bez problemu
3 telefony też
W routerze nie zachodziły absolutnie żadne zmiany w configu przez noc.
Trefny laps widzi nawet mój hotspot z telefonu i się do niego łączy bez problemu, ba, widzi nawet
@piszczalka: Wiesz, cokolwiek bym nie przestawił, to jeżeli nie wyłączę SSID broadcast, to urządzenie powinno widzieć to wifi - po prostu w niektórych przypadkach nie mogłoby się do niego połączyć, ale ten laps w ogóle nie widzi tego broadcastu...

Ale powtarzam ponownie, nie zmieniałem nic kompletnie od chyba kilku miesięcy, a to się stało dziś w nocy ^^
@KlapekApokalipsy: Router raczej nic sam nie powinien zmienić, ale żeby była jasność. Ja pisałem o broadcast w 5GHz, którego laptop może nie widzieć tak po prostu. Może widzieć tylko 2.4 GHz. Nie pisałem o kanałach. Czary jakieś...
@KlapekApokalipsy ja już chyba od roku jak nie więcej nie rozumiem co się dzieje z moim laptopem xd wszystko było git aż nagle zaczął łączyć z domowym WiFi w kratkę np. 5 min działa i godzinę nie albo na odwrót, a inne urządzenia w tym czasie nie mają problemów
A jak zmienię sieć w laptopie to też problem znika
@Lefty: To to akurat może być problem z konfigiem kanałów na routerze, pewnie masz gęste zaludnienie i dużo sieci WIFI wokół, więc się kłócicie na kanałach, mój jeden laps natomiast nie widzi w ogóle broadcastu mojego wifi xD
@KlapekApokalipsy: No właśnie nie do końca masz rację. Winda robi auto update sterów i na serwerach zmieniają wersje, ale i tak stery najmniej prawdopobne, chociaż raz miałem podobną sytuację jak Ty i musiałem instalować stery ze strony producenta po windowsowe powodowały że sieci 5g nie działały. Jeżeli router działa na reszcie urządzeń to sieciówka to wymiany.