Wpis z mikrobloga

@kloner11: 5800x3D jeszcze mocniej sie grzeje, generalnie daje lepsze rezultaty w mocno CPU obciazeniowo grach. Polecam temat undervoltingu. Mozna zmniejszyc wydajnosc o 3-5% a spadła mi temp proca o 25 stopni i zuzycie pradu o 50W w peakach
@kloner11: Darkrock pro 4, i generalnie undevolting zdziałał cuda.
Aktualnie mam w grach 60-70 stopni. A w Cinebench r23 - 15k~

Gdybym był tobą to kupowałbym 5900x - bo jest wydajniejszy i nie ma problemów termicznych. Zdecdyowanie lepsza architektura CPU.
@Drmscape2: dziękuje, to co ten procesor wyprawia w Tarkovie to się w głowie nie mieści. Na Streetsach mam 150 fpsów, o reszcie map chyba nie musze pisać, że grubo ponad 150.

@bonus: wybrałem 5800x3d, w PBO2 dałem na wszystko -30, na chłodzenie kupiłem Navis 280- maks co osiągam na procesorze to 64 stopnie, chłodnica niestety na froncie wężami od góry.

@ShadyTalezz dziękuje za doradzenie, wziąłem Renegade 3600 cl16
@kloner11: Jaki masz wynik w Cinebench r23? I ile wtedy stopni :)
Pytanie czy zmieniałeś PBO czy Curve optimizer, bo bardziej brzmi jak to drugie.

Ja zmieniałem oba pod siebie i przy 15k w CBr23, mam 75C stopni podczas testu 100% obciążenia.
Defaultowo to chyba jest z 95C xD
@bonus: Nie planuje robić benchy. Program nazywa się PBO2 tuner, przy -30 na każdy rdzeń wychodzi 1,1V z kawałkiem na rdzeniach wg. HWMonitora. Podczas gry w Tarkova bez PBO2 i na chłodzeniu Ferra 5 dual fan, temperatury osiągały ok. 82 stopni. Teraz po zejściu z napięcia i chłodzeniu wodnym po kilku godzinach grania mam 64 stopnie i wszystko dziala stabilnie
@kloner11: takie rzeczy lepiej robić w biosie, no temperatury chyba wydają się spoko, tylko, że nie wiesz jak bardzo straciles na mocy CPU przez obnizenie voltazu, dlatego warto to mierzyc CBr23

Mierzenie temp grami jest niewymierne.