Wpis z mikrobloga

Najbardziej #!$%@? mnie w poradnikach rozwoju osobistego i we wszystkich filmach z tej kategorii, motywacyjnych klipach to jak gadają o tym wstawaniu rano.

Mam wrażenie, że panaceum na wszystko jest wstawanie o 6 lub 5 rano i Twoje życie się odmieni. To 90 procent sukcesu. Miliony polskich roboli (w tym ja) wstaje tak codziennie to gdzie są nasze miliardy?

A teraz należy się 999 dolarów!

#rozwojosobisty #couching #motywacja #psychologia #heheszki
  • 8
@Ynfluencer: a w czym problem? Chodzi o to, że do nocy siedzisz na wypoku i nie robisz nic konstruktywnego, nie jesteś w stanie wstać tak wcześnie, dzięki czemu cały dzień nie robisz nic konstruktywnego i denerwują Cię wszyscy, którzy to robią po czym piszesz na wykopie… oh wait
@Ynfluencer: Zauważ, że poradniki są pisane nie przez naturalnie urodzonych w purpurze, ale przez plebs aspirujący do tej grupy. Biedota, która musi udowodnić innej biedocie, że nie jest biedotą.
Oczywiście nikt poza nizinami i tak na nich nie zwraca uwagi. Samo to, że czytasz tego typu poradniki, wiele mówi o twoim statusie społecznym.
Te wszystkie z pozoru bezsensowne porady mają za cel stworzyć coś na wzór mitu bohatera.
Czyli konkretnego biedaka
@Ynfluencer: To nie kwestia o której wstajesz a co robisz z wolnym czasem. Przeglądanie np. wykopu godzinę dziennie to 365h w roku. Czyli 2 miesiące robocze.
Wstawanie rano jest spoko. Można zaplanować dzień i przygotować coś dla pracowników. Jednak ja wolę noc. Cisza, spokój i najlepsze pomysły.

Jak ktoś robi takie poradniki to klepie to co inni. Widziałem nawet reklamę „jak robić szkolenia o robieniu szkoleń kiedy nic nie umiesz”. Dramat
@Internus: Myślałem, że poradniki są pisane przez 2 grupy ludzi. Pierwsza to rzeczywiście biedota, a druga to ta w purpurze, która po prostu chce natrzepac jeszcze więcej hajsu na frajerach i jest to tylko kolejne źródło pieniędzy.

Ja np. faktycznie wywodzę się z raczej biednej rodziny, chociaż nie takiej skrajnej biedy, takich średniaków.

No, ale ja o tych poradnikach to co wiem to nie dlatego wiem, że się nimi kieruje i