Wpis z mikrobloga

@lukarr0w: jak passat w benzynie to tylko 2.0 tsi z uwagi na skrzynie, w 1.8 jest słabsza na suchych sprzęgłach.
Jakość wykonania raczej lepsza w passacie, zachowane więcej podstawowych funkcji na fizycznych przyciskach jak np obsługa klimatyzacji, dobrze przemyślany interfejs i balans zwykłych przycisków z dotykowymi.
Minusem na pewno cena bo passat z 2.0 tsi i automatem będzie o wiele droższy od talismana.
@lukarr0w: konstrukcyjnie te silniki się zbyt nie różnią, koszty utrzymania w zasadzie te same. Główna różnicą jak wspomniałem to skrzynia, w 1.8 jest dq200 z limitem 250nm, silnik jest sztucznie wykastrowany z momentu z tego powodu, mały potencjał na chipa. W 2.0 tsi jest dq250, w alltracku jest chyba dq500, obie skrzynie bardzo dobre, duży potencjał na chipa.
@lukarr0w
Tak lub 2.0 tsi/tdi. Nie wiem jaki masz budzet, ale ja zamiast Passata, zdecydowanie wybrałbym Superba. Talismana nie bralbym pod uwagę wcale. Mam jedną nową Renówkę (2020) i niestety, ale do niemieckiej konkurencji czy nawet koreanskiej te samochody się nie umywają.