Wpis z mikrobloga

USA przyklapało zgodę na sprzedaż tych mitycznych 500 Himarsów a konkretnie na 468 wyrzutni do montowania na jelczu plus 18 wersji amerykańskiej. Jak będzie z tego 200 to będzie cud. Pytanie co z transferem technologii produkcji amunicji i w jakim stopniu te negocjacje z amerykanami są batem na koreańczyków by Ci byli bardziej skorzy to transferu technologii swoich "himarsów" chunmoo k239 i amunicji do nich.
HIMARS na Jelczu w każdym powiecie w którym wygra PIS XD #ukraina #wojsko
Konigstiger44 - USA przyklapało zgodę na sprzedaż tych mitycznych 500 Himarsów a konk...

źródło: assssssssaaaa

Pobierz
  • 15
@Konigstiger44: Przecież to jakaś abstrakcyjna ilość, po co to małemu krajowi sojuszowi nato i na jakiego potencjalnego wroga trwonić tak potężne pieniądze? Ruskich zatrzymuje kilka himmarsów z pociskami pod kroplówką, a co dopiero gdy rozstawi się natowskie himmarsy z pociskami 300 km w razie hipotetycznego konfliktu nato vs rosja.

Więc po co te 4059059 nam teraz? Akurat za 15 lat trzeba będzie niezliczonych pieniędzy by to wyremontować.
@kupkesobieciagne: ogólnie w polskim sztabie jest zmiana myślenia o obronie Polski. Nikt nie chce by taki Białystok w razie wojny skończył jak Mariupol i doktryna obrony na linii Wisły wyleciała do kosza. Wojsko chce mieć zdolności rażenia wroga na całej długości natarcia od Warszawy-po Brześć a nawet dalej już na poziomie pojedynczej brygady. Do tego 6 dywizji umożliwiłoby kompletne zażegnanie ryzyka że Rosjanie daliby radę bez rocznej mobilizacji i wieloletnich przygotowań
@Konigstiger44: Mnie przeraża, że ciągniemy ten żart, choć od razu było widać, że komuś się pociski z wyrzutniami pomyliły. Ale jeszcze koreańskie dorzućmy, jak się śmiać to do rozpuku.

Nie wiem, może armia rzuciła, że tyle by się przydało ale jak dobijemy do 100 to będzie cud.
@Konigstiger44: nici z przeniesienia frontu na Białoruś jeśli w ruch pójdą atomówki. Dopóki Polska nie ogarnie obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej to te himarsy mogą sobie w dupę wsadzić. Jak konflikt na Ukrainie pokazuje to Rosja jest #!$%@? lub też nie poszli na całość, ale na wojnie z ogarniętym przeciwnikiem to te himarsy będą jednym z pierwszych celów.