Wpis z mikrobloga

Kurła, chciałem zagadać do firm o staż jako bezrobotny z PUP, ale z tego co widzę, to większość ma własne programy stażowe w lato. Gdzie znajdę listę januszeksów, które wezmą mnie "od ręki"? Czy te większe korpo też pytać mimo ich programów stażowych? Chciałbym nabyć komercyjnego doświadczenia we frontendzie
#praca #pracait #staz #it #pracbaza
  • 11
@Davidozz: no to mówię ci, że urząd pracy nie jest od znajdowania pracy tylko od załatwienia sobie ubezpieczenia zdrowotnego gdy neetujesz lub robisz na czarno. Poprzeglądaj oferty na stanowiska juniorskie, naucz się rzeczy jakich tam wymagają i startuj na te stanowiska. Chętnych na wejście do branży IT jest mnóstwo więc bardzo ciężko o pierwsze doświadczenie.
@Wookie2020:

no to mówię ci, że urząd pracy nie jest od znajdowania pracy tylko od załatwienia sobie ubezpieczenia zdrowotnego


Wiem. Przez staż z PUP mam na myśli oferowanie go pracodawcom, żeby sobie mnie trzymali przez 3 miechy na niskich kosztach, tak jak studenciaków

Poprzeglądaj oferty na stanowiska juniorskie, naucz się rzeczy jakich tam wymagają i startuj na te stanowiska.


Juniorskie stanowiska wymagają obecnie od kilku miesięcy do roku doświadczenia komercyjnego (
@Davidozz: w IT nikt się nie bawi w ograniczanie kosztów przez UP bo koszt stażysty na 3k miesięcznie to jest nic i żadna firma problemu z płaceniem tego nie będzie miała. Koszt dla takiej firmy to utrzymanie seniora, który będzie stażystę uczył i przepalał na niego czas w mentoringu i code review. Mentoring jednej osoby to ok, 20%-50% czasu w zależności od tego jak samodzielny jest junior, czyli przekłada się na