Wpis z mikrobloga

Mam nowy pecet ale jestem stary mentalnie i z nowych gier to sobie ograłem Disco Elysium i myślę o kupnie IWD i BG Enhanced Edition bo grałem w to jako gimbus i nie kumałem co się dzieje, najdalej zaszedłem w IWD 2 (do tego lasu gdzie się ścieżki #!$%@?ą).

Zastanawiam się czy jest sens kupować enhanced edition czy może lepiej poszukać korsarskich wersji i jakichś modów pogłębiających rozgrywkę (słyszałem o czymś takim do IWD, o ile uważam że BG jest gorsze to fabularnie jest bardziej prawdziwym RPG więc tu byłbym ostrożny z ingerencjami. Ale w IWD towarzysze to boty, a słyszałem że jest wkładka dająca romanse itp?).

#blackisle #dnd #crpg #iwd #baldursgate #icewinddale
  • 4
Zastanawiam się czy jest sens kupować enhanced edition czy może lepiej poszukać korsarskich wersji

@Tanzanit: Moja rada to kupować EE od Beamdoga. Na Gogu są co miesiąc w promocjach za 20 złoty. Zwłaszcza IWD1 EE jest moim zdaniem bardzo dobrze zrobione.
Żaden mod nie jest w stanie dać tego co daje EE w IWD czyli UI przystosowanego do monitorów panoramicznych, przycisku z szybkim lootem i ikonek na portretach członów drużyny pokazujących
@Tanzanit: Ja też bym doradzał EE. Sporo fajniejszych modów jakbyś chciał i tak jest na wersję EE. Nawet jak chcesz grać bez modów to gorąco polecam Enhanced Edition Trilogy - możesz grać w BG 1 i 2 jakby to była jedna gra, przechodzić sobie miedzy lokacjami z części 1 i 2. Ziomek który to robi pracuje też, żeby IWD też w to włączyć ale o szczegółach to musiałbyś poczytać na Readme
Dzięki panowie, ściągnąłem sobie Enhanced i jeden Mod - NPC od Kulyok (Czy jakoś tak). No i od razu gra się lepiej bo drużyna nie jest jałowa, tylko ma jakieś życie, choć reszta gry wiadomo, że jest dość płaska. Na razie immersję rozbija mi to, że interakcje npców z drużyny z tymi z świata gry są "doklejone", ale jak dojdę do 2-3 rozdziału to mi może minie bo nie będę znać tak
Potem chyba Dragon Age origins choć raz się już od niego odbiłem


@Tanzanit: Ja mogę polecić Pillars of Eternity, obie części. Moim zdaniem najlepsze drużynowe, izometryczne cRPG-i w historii tego gatunku. Zresztą od tych samych ludzi którzy stworzyli IWD1 i IWD2. Akurat parę dni temu zacząłem kolejne przejście PoE1.
Thorkill - >Potem chyba Dragon Age origins choć raz się już od niego odbiłem

@Tanzan...

źródło: rrdsr

Pobierz