Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim! :-)

Obejrzałem dziesiątki filmów na youtube i przejrzałem szereg for internetowych. Pomóżcie mi wybrać nowego laptopa!

Słowem wstępu: najważniejsza jest dla mnie jakość matrycy i klawiatura. Długo później żywotność baterii.

Najlepszym wyborem byłby MacBook Pro M2, ale nie jest to możliwe - system Appla nie sprawdza się w codziennej pracy biur rachunkowych w Polsce, a używamy też w firmie szeregu innych, dedykowanych dla Windowsa aplikacji.

Od zawsze korzystamy w biurze z Lenovo i HP. Kupujemy laptopy biznesowe (w sumie nie gramy), dla których ma znaczenie zarówno wydajność, jak i jakość gwarancji.



Wybór komputerów na tę chwilę jest dość szeroki - rozważane laptopy są różne. Oto lista:

Lenovo Legion - obecnie pracuję na starszej wersji, która sprawuje się idealnie (wygasła na nim gwarancja, więc pora go wymienić)

Lenovo ThinkPad T16

Dell XPS 13 Plus 9320

Lenovo ThinkPad X1 Carbon G10

Dell XPS 15 9520 OLED

Dell XPS 17 9720

Komputer jest moim mułem roboczym - wychodzę z założenia, że każdy specjalista potrzebuje dobrej łopaty do pracy.

Blok numeryczny nie jest wymagany (choć stanowi miły dodatek). Ważne, żebym mógł go połączyć z moim monitorem - LG 38GL950G-B. Obecnie wykorzystuję do tego zwykły kabel HDMI, jeśli będę musiał zmienić sposób podłączenia (lub dokupić stację dokującą), to potrzebuję informacji w tym zakresie.

Z góry dziękuję za Waszą pomoc i komentarze ????

#pcmasterrace #it #praca #komputery #windows #programowanie
  • 2
@AudytorEnergetyczny:
OLED moim zdaniem odpada w zastosowaniu do pracy gdzie przez długi czas pracujesz np. Excelu. Wypali się.
Ja bym wziął Thinkpada tylko P17 gen 2. Np. takiego:
https://allegro.pl/oferta/lenovo-thinkpad-p17-gen-2-i9-11950h-64gb-a3000-uhd-12637214974
i9 z 16 wątkami to potwór. 64GB ramu starczy na kolejną dekadę i będziesz mógł mieć srylion kart pootwieranych w przeglądarce, jednocześnie konkretne arkusze w excelu i nawet nie dotknie swapa na dysku co ma wpływ na szybkość i żywotność.
https://www.notebookcheck.net/Lenovo-ThinkPad-P17-G2-Laptop-Review-Massive-workstation-with-internal-upgrades.569017.0.html
I