Wpis z mikrobloga

#wynajem
Mam problem z właścicielem mieszkania, które wynajmowałem w poprzednim roku.
1, Właściciel przysłał mi rachunki m.in. za: "z tytułu eksploatacji", fundusz remontowy, koszty zarządu nieruchomością. Czy według poniższego zapisu w umowie mnie to dotyczy?
2. Jak wygląda kwestia opłat za ogrzewanie? mieszkając w okresie od stycznia do sierpnia opłaciłem dopłatę do ogrzewania za okres styczeń - maj. Czy jest możliwość, że będzie jeszcze jakaś dopłata do ogrzewania za okres letni, pomimo, że mieszkanie nie jest ogrzewane?
Na umowie mam tak:
"Najemca zobowiązuje się płacić wynajmującemu czynsz w wysokości 800 zł miesięcznie"
"Oprócz czynszu najemca będzie ponosił połowę wszelkich opłat związanych z lokalem (woda, prąd, śmieci, ogrzewanie) za pośrednictwem wynajmującego, w sposób i w kwotach zgodnie z fakturami i innymi dokumentami wystawionymi przez osoby uprawnione.
Z góry dzięki za pomoc
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@LJBW603: Też o tym myślałem ale w nawiasie jest wpisane co dokładnie, czyli woda, ogrzewanie, śmieci i prąd. Nic nie ma o jakimś zarządzaniu nieruchomością czy funduszami remontowymi.
Jesteś pewien tego co piszesz?
  • Odpowiedz
@kerri: #!$%@? głupoty bo ma bul dupy bo mu podnieśli w administracji i szuka frajera.

Czy jest możliwość, że będzie jeszcze jakaś dopłata do ogrzewania za okres letni, pomimo, że mieszkanie nie jest ogrzewane?


@kerri: na ogrzewanie właściciel tak czy siak płaci zaliczki w administracji nawet jak mieszkanie jest nieogrzewane. Niech pokaze faktury za koniec okresu czy miałzwroty czy jak to wygląda. Funduszu remontowego nie płacisz bo nie
  • Odpowiedz
  • 0
@wuwuzela1: Są dopłaty do ogrzewania i akurat je to wiem, że muszę zapłacić.
Ale zaliczki to już są częściami czynszu, to samo koszty zarządzania nieruchomością.
Jedyna rzecz jaką mnie martwi, to ten zapis, że najemca ponosi wszelkie koszty, ale z drugiej strony w nawiasie jest wymienione co dokładnie i nie wiem na końcu dopisku typu "itp", co by sugerowało, że inne rzeczy również.
  • Odpowiedz
@kerri: jak jest wymienione to se interpretuj ze wszelkie wymienione. W jakims celu zostały doszczegółowione. A on niech sie wali i jak mu nie pasuje to niech sobie w sadzie dochodzi swoich fanaberii z mocno wątpliwym prawdopodobieństwem sukcesu.
  • Odpowiedz