Wpis z mikrobloga

próba rozruchu na słabym akumulatorze skończyła się awarią poduszek i immobilizera, auto kręci ale nie odpala. Po podpięciu akumulatora cały czas słychać pracę przepustnicy.


@aarahon: to jest raczej normalne w Renault, słaby akumulator równa się choinka na desce. Wkładasz dobry akumulator i problemy powinny zniknąć same.
@ksiak: Auto mimo niskiego napięcia odpaliło, zrobiłem nim 30 km z informacją o awarii poduszek i immo, po zgaszeniu nie odpala ze względu na to że poduszki nie działają - w przypadku uszkodzenia którego z elementów odpowiedzialnego za bezpieczeństwo moduł immo nie daje uruchomić silnika ponownie. Trzeba pokasować błędy, zaadaptować poduszki i będzie można dopiero sprawdzać co jeszcze jest uszkodzone ale nie wiem kto w okolicy mińska maz ma komputer do
@aarahon: to jest trochę dziwne. Nie wiem jak w rocznikach 2005 ale w późniejszych jak wszystko ok to błędy same znikną. Poszukaj po forach: megane.com.pl renaultlaguna.pl, forum.renaultespace.pl, www.klubclio.pl ktoś na pewno ma sprzęt w Twojej okolicy.
@aarahon: Zmień akumulator. Jak mi w Lagunie padał aku [dwa razy wymieniałem] to objawy te same, czyli błędy z dupy od wszystkiego, co możliwe. Mało tego, nawet jak nie wiesz, że akumulator zaczyna umierać i na przykład podepniesz CLIPA, to po ilości błędów zobaczysz, że już pada. Po wymianie aku, problem znika sam z siebie.
@Zielony34: No jest wymieniony i co dalej? Mam awarię poduszek przez którą nie mogę uruchomić auta i potrzeba mi kogoś z okolicy kto ma kompa do renówki, dlatego szukam specjalisty, między innymi tutaj.
fiat idea?


@Pangia: Dużo palą i nieprzyjemnie jeżdżą a takie bez rdzy już nie występują. W dodatku dość ciasne z tyłu. Meriva Jest większa a to mi nie pasowało ale też szukałem, niestety znalezienie takiej z grzanymi siedzeniami i niepordzewiałej przerosło moje możliwości nawet wtedy gdy zdecydowałem się zaakceptować pobór oleju. Honda Jazz jest ciężka w środku, za nieskorodowaną trzeba było wybulić ponad 20k pln a w modusie wymieniam żarówki z
@ksiak: @Zielony34 temat ogarnąłem sam. Okazało się że to moduł UCH był po prostu w wodzie a to było wynikiem kilku czynników.

Czynnik #1 - Pogoda. Zatkane szlamem odpływy sprawiały że większe zanieczyszczenia nie spływały i zatykały odpływy. Póki było cały czas powyżej zera nie było problemu bo woda mogła się przesączać przez odpływy, póki było cały czas poniżej zera to nie było wody która mogłaby spływać przez odpływy. Problem, zaczął