Wpis z mikrobloga

Miasto ~60k mieszkańców. Jak uważacie, jaki metraż mieszkania ma największe wzięcie jeśli chodzi o wynajem? Czy 35m2 może dla wielu stanowić problem? Wiem też, że raczej nie ma sensu kupować mieszkania > 60m2 pod wynajem. Czy za lepszy standard ludzie są gotowi dopłacić, czy raczej to cena się liczy? Macie jakieś doświadczenia?

#nieruchomosci #mieszkanienakredyt #mieszkaniedeweloperskie #domy
  • 11
  • Odpowiedz
hey there's a bubble


@LuciusMiximus: xD
@cherrz rozkmniń może jacy ludzie będą potencjalnymi klientami, czy będą to studenci, czy imigranci pracujący w pobliskiej fabryce, albo może jakiś młody pracownik korpo. Duże mieszkanie może śmiało wynająć grupa studentów
  • Odpowiedz
  • 0
@szybki-bill1: nie chciałbym za bardzo studentów, choć uczelnia wyższa w mieście jest i zjeżdża do niej sporo wschodnich sąsiadów. Właśnie tak się zastanawiam nad potecjalnymi wynajmującymi, czy taka rodzina z dzieckiem mieszkania 35m2 już nie weźmie pod uwagę, nie wiem
  • Odpowiedz
  • 0
@szybki-bill1: Ogólnie mamy z żoną mieszkanie bez kredytu i 200k oszczędności razem. Miesięcznie jesteśmy w stanie odłożyć 10k-15k. Za mieszkanie w moim mieście, w pełni umeblowane, nowe i gotowe do zamieszkania cenią około 7500-8000zł za m2. Czy warto brać 100-150k kredytu, żeby za te 350k kupić jakieś mieszkanie pod wynajem? Na razie kiszę kasę na lokacie 7-8%, ale już wiem, że będą spadać. Czy bezpieczny kredyt, który ma wejść w
  • Odpowiedz
Właśnie tak się zastanawiam nad potecjalnymi wynajmującymi, czy taka rodzina z dzieckiem mieszkania 35m2 już nie weźmie pod uwagę, nie wiem


@cherrz: ja bym tak nie chciał i zdecydowałbym się na takie coś tylko z konieczności i tylko na chwilę. Chyba nikt by tak nie chciał mieszkać, ciężko chociażby pracować zdalnie z małym bomblem na tak małym mertażu
  • Odpowiedz
@statystyczny_yt: Ludzie nawet w małych miastach muszą gdzieś mieszkać. Sama wynajełam mieszkanie (28m2) dokladnie w 60k mieście, tydzień po dodaniu oferty. W dodatku za taką samą kwotę jaką sama daje na wynajem mieszkania w mieście 800k.
  • Odpowiedz
@cherrz: Nie wiem czemu, nie chciałbyś studentów tylko wolisz rodzinkę.
Student to najlepszy wynajmujący, a jak rodzinka przestanie płacić i nie będzie chciała się wynieść to masz przekichane.
  • Odpowiedz