Wpis z mikrobloga

Od kilku lat zastanawiam się do jakiego motocykla podłączyć wózek boczny.
Na początku chciałem podłączyć do ciężkiego adv.
A od dwóch lat do jakiegoś klasycznego.
Wózek velorexa więc myślałem o nowej jawie ts 350.
Bo to 2t więc lepszy od każdego 4t. Ale dochodzą mnie słuchy że jakość Czesi nadal nie poprawili i przejechać jawą 15 tys km bez awarii to jakiś cud na poziomie gdy dziewica urodziła syna. Pomyślałem o Benelli imperiale ale to jest tak absurdalnie słabe że tiry i motorowerzyści będą mnie wyprzedzać. Znowu najpiękniejszy klasyk W650/800 jest bardzo drogi podobnie jak Bonevill.
A kupowanie nowocz śnie wyglądających motocykli nie ma sensu gdyż wygląd takiej np xj600 z wózkiem przypomina mi cygańsko-rosyjski styl mieszkaniowy rokokoko.
Jest jeszcze Bulet efi 500 ale ten też się #!$%@? jak nie dowartościowania dziewczyna.
Znacie jakieś klasycznie wyglądające motocykle do 20 tys zł?
#motocykle
  • 36
@mpetrumnigrum: znowu powiadomienia nie działają xD
Chodziło mi o to, że single, V2 itp nie oddają mocy liniowo. Albo większość z pierwszymi wtryskami xD

Btw zephyr zbyt nowoczesny?

Żeby spełnić te Twoje wymagania to chyba łatwiej będzie coś lekko przerobić na wyglądające bardziej klasycznie niż znaleźć coś taniego, mocnego i wyglądającego jak trzeba
znowu powiadomienia nie działają xD

Chodziło mi o to, że single, V2 itp nie oddają mocy liniowo. Albo większość z pierwszymi wtryskami


@PiotrFr: ojjj
Single i V2 z homologacją oddają moc liniowo jak to jest tylko możliwe. Bardziej liniowo się już nie da.
miałem ale 175 ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PiotrFr: kolego napisałem HOMOLOGOWANE a ty mi tu z crossami wyskakujesz w których tłok wymienia się co 60 mth a wał co dwa tłoki.

Przy okazji Jezu ale to są słabe sprzęty szczególnie stare 2t moje silniki mają po 180-200KM z litra a te po 90-110KM.
Nie lepiej jest z nowszymi 4t.
@mpetrumnigrum:

kolego napisałem HOMOLOGOWANE

To co nie oddaje liniowo w takim razie, skoro nawet niehomologowane 2t to robią?

Przy okazji Jezu ale to są słabe sprzęty

Nie wiem czy słabe jak na każdym biegu idzie na gumę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wiadomo, że im większy silnik tym mniejszą moc jednostkowa. Btw to moc na tylnym kole.

moje silniki mają po 180-200KM z litra

To nie jest jakos
Chlop jezdzi simsonem i wie co mowi xD Daj spokoj, zawsze to samo. Nigdy nie przeciagnal po obrotach chocby i starego sporta to o czym gadka


@baba_by_sie_jednak_przydala: jak nie jak tak. W zeszłym roku jeździłem gaźników a R6 ona też liniowo oddaje moc.
Nie liniowe oddawanie mocy wkleił @PiotrFrI właśnie o takie tylko homologowane sprzęty mi chodzi.
ja Cię kiedyś dorwę i przewiozę na pasażera gixem, się skończy dyskusja o tym co jest i nie jest męskie :-)


@Man_of_Gx: ależ ci wierzę że bym zbroje osrał jako pasażer i absolutnie nie podważam przyspieszeń motocykli z liniowym oddawaniem mocy.
Mi chodzi właśnie o sposób jej oddawania a nie o moc maksymalną. Osobiście wolę mieć np.60 KM ale gdy np do 6 tys ma 30 KM A PRZY 7,5 TYS
@Kick_Ass: Rosjanie dostali plany BMW R71 po czym zaczęli robić m72 i dali plany swoje Chińczykom a tamci jeszcze do niedawna jeśli nie do tej pory robili kopię m72.

Przy okazji z M-72 powstało MW 750 POTEM
Dniepr, K650, K750, Ural i niekoniecznie w tej kolejności.
15 lat temu amerykanie kupili Urala i zaczęli go robić w poprawionej wersji. Choć dużo nie poprawili bo czytałem recenzje po przejechaniu 23 tys km
@mpetrumnigrum: No a masz taki motocykl? Masz takie 2t drogowe ktore mozesz pazurem porownac chocby do olejaka albo cbr900? Zejdzmy na ziemie. To nie zachod ze sobie wchodzisz na neta i masz rd500, rgv, rd350, rs250 pod nosem.

Nie masz doswiadczenia z mocnymi motocyklami. Mam jeszcze jedno pytanie, po co podajesz moc z litra? Przeciez to nie jest miarodajne nic a nic a tylko wprowadza w blad. To jest leczenie kompleksu
Nie masz doswiadczenia z mocnymi motocyklami. Mam jeszcze jedno pytanie, po co podajesz moc z litra? Przeciez to nie jest miarodajne nic a nic a tylko wprowadza w blad. To jest leczenie kompleksu czy jak?


@baba_by_sie_jednak_przydala: no właśnie dla mnie jest to bardzo miarodajne o ile wiem o jakiej pojemności mówimy. Moim zdaniem nie ma lepszego odniesienia niż moc z litra pojemności. Weźmy taka cagive supercity/MiTo wiemy że z litra pojemności
@mpetrumnigrum: Wystarczy nam pojemnosc i moc. Po co nam odrealnione liczby ktore nie maja pokrycia? Przeciez podajac ze silnik 50ccm ma 300 koni jakby byl litrowy nie sprawia ze samym podniesieniem pojemnosci uzyskamy taka moc. Przeciez to absurd.

No ja wlasnie nie wiem jak ma leczyc dlatego sie zastanawiam czy to serio taki wstyd ze masz kilkukonnego simsona i musisz mowic ze masz 250 koni z litra zamiast normalnie powiedziec ile