Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #pc #laptopy Byłem w sklepie, ale niestety nie mieli zainstalowanych gier na komputerach, a chciałem przetestować jak by wyglądała gra w rozdzielczości FHD na ekranie QHD (14-16 cali laptop). Czy to prawda, ze gry FHD wyglada tragicznie na 1440p?
  • 6
  • Odpowiedz
@Antinous: 1080p rozciągnięte do 1440p wygląda słabo bo jest rozciągniętę. Już 1080p na 4K wygląda lepiej, bo wtedy każdy 1 piksel rozdzielany jest równo na 4 (mamy zasadniczo dalej obraz w jakości fhd - w przypadku rozciągania do 1440p wygląda gorzej niż fhd).

A najlepiej grać w natywnych rozdzielczościach. Samo 1440p jest super i polecam każdemu, ale na 27" a nie ekranie ledwo większym niż 11" tablet. W laptopie z małym
  • Odpowiedz
@Atreyu: Jedyna firma która ogarnia rozdzielczości powyżej FHD w laptopach to Apple, a nawet tam nie wychodzą ponad QHD. 4K na 15 calach jedynie wsysa baterię tylko weź to wytłumacz producentom ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@L3gion: eee panie, jakoś sobie nie przypominam żeby sam windows miał problemy ze skalowaniem, a monitor 4K mam chyba z 5 lat jakoś, prboblem miał soft, pamiętam moje srogie rozczarowanie na samym początku, cały pakiet adobe, nie szło z tym dojść do ładu albo wszystko było wielkie jak krowa albo mikroskopine :/ ale już to ogarnęli i jest ok. Niestety wciąż można trafić na aplikacje które się gryzą z wysoką rozdzielczością
  • Odpowiedz
  • 0
@Atreyu: wychodzi na to, ze przechodząc z 14” FHD z AMD 6700S na 14” QHD 3080 Ti nie zauważę dużego wzrostu FPS w grach bo cała moc lepszego układu graficznego pójdzie w QHD, które na tak małym laptopie nie zrobi większej różnicy. A różnica w cenie to £1500
  • Odpowiedz