Wpis z mikrobloga

To on, mianuje się radnym z Poznania, autor profilu Gemela poznańska walczy z Paczkomatami inpost.



Miasto powinno być wygodne do życia w nim, paczkomaty realizują tę potrzebę bardzo dobrze.

Wyobraźcie sobie Poznań i inne miasta, wasze miasta i wioski bez paczkomatu inpost, możecie korzystać wyłącznie z Poczty Polskiej oraz upośledzonych usług narodowego "czempiona" Orlen

Podoba się wam taka wizja? Czy postulaty radnego, autora profilu Gemela poznańska są trafne?



#poznan #warszawa #krakow #polska #ciekawostki
Pan_Slon - To on, mianuje się radnym z Poznania, autor profilu Gemela poznańska walcz...

źródło: Screenshot 2023-02-04 at 08.50.03

Pobierz
  • 16
@Pan_Slon: a ja tam popieram demontaż paczkomatów które były stawiane jak popadnie, bez zezwolenia i weryfikacji miejscówki, miasto to jest przestrzeń wspólna i powinna być nie tylko użyteczna ale też estetyczna, do tej pory to było robiona na partyzanta, kto pierwszy ten lepszy w zajęciu dowolnego skrawka ziemi na postawienie wielkiego blaszanego pudła.

Jesteś inżynierem więc nie masz o tym pojęcia o zdrowej urbanistyce, patrzysz tylko przez pryzmat żeby nie musieć
@Pan_Slon: typ ma rację. Paczkomatów jest jak nasrane i to jest gemela jak kiedyś z reklamami. A wygoda jednego człowieka nie może usprawiedliwiać łamanie prawa. Tak samo tłumaczą się własciciele psów srających na chodnik, bo on ma za daleko do skweru, posprzątać mu się tez nie chce, a gówno przecież możesz ominąć albo na nie nie patrzeć.
apee - @Pan_Slon: typ ma rację. Paczkomatów jest jak nasrane i to jest gemela jak kie...

źródło: 50b7b5587ab3a_o

Pobierz
@apee: tej ale są lokalizację które są bardzo OK np ten którego się uczepiłem na stacji benzynowej(takich jest trochę wiecej) więc co do cuja ? rozumiem weryfikacja miejsca/uciążliwości i formalności ale na stacjach benzynowych albo przy parkingu i centrum handlowym? no kierwa
@Pan_Slon: Nie wiem, co to za wymagania, skoro jeszcze nigdy żadnego Paczkomat mnie nie #!$%@?..., bo był postawiony w złym miejscu. Wydaje mi się, że tutaj chodzi o aspekty polityczne, a na miejsce Paczkomatów zaraz będą mogli stawiać te Orlenowskie badziewia...
@Pan_Slon: ja np. mam najbliższy paczkomat na Zwierzynieckiej 28 (centrum Jeżyc) w budynku (a paczki i tak można odbierać 24 godziny na dobę). W centrum jak mieszkałem to kojarzę że był też paczkomat w podziemnym parkingu galerii MM. Tak samo kojarzę że na Łazarzu też jest paczkomat w budynku na Głogowskiej. Ogólnie jest wiele miejsc gdzie można postawić taki paczkomat w centrum i zabytkowych dzielnicach, sporo lokali stoi wolnych, wystarczy się
@Pan_Slon: Nie wypowiem się o Poznaniu, ale w Gdańsku niektóre też są postawione z dupy, bo się da, a czy kurier albo odbiorca będzie miał gdzie stanąć? A kogo to obchodzi, stawiamy paczkomat przy rondzie i miasto niech się martwi. Uspołecznianie strat, prywatyzując zyski. Albo niech kurierzy nie podjeżdżają pod sam paczkomat albo niech inpost stawia je tam, gdzie da się wjechać po paczkę nie wysiadając z auta.

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Sprawdza-czy-paczkomaty-nie-utrudniaja-zycia-n165172.html#gallery1photo568127
N.....y - @Pan_Slon: Nie wypowiem się o Poznaniu, ale w Gdańsku niektóre też są posta...

źródło: 3129995-Paczkomat-przy-skrzyzowaniu-ulic-Porebskiego-i-Dulina-w-Gdansku-Zdjecie-pochodzi-ze-stycznia-2021-r

Pobierz
@Michalinaaa: w sumie to może Pani konserwa, zauważyła ze cała dzielnica Lazarz jest stara to powzięła myśl, ze paczkomaty są zbyt nowoczesne do tak starej dziury, trzeba usuwać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ciekawe czy konsekwencji wystarczy na stacje benzynowe, plastikowe okna w kamienicach i domach, żabki, szyldy, a jakim prawem taka nowoczesna #!$%@? tj spodek wybudowali na środku Łazarza ?! Co z przystankami tramwajowymi na Łazarzu ?
@Pan_Slon: spokojnie, paczkomaty Orlenu zaraz nas zaleją i nic nie będzie przeszkadzało...o przepraszam POznań z Jaśkiem sie na pisowskie pudła nie zgodzą... ( ͡º ͜ʖ͡º) ale zaraz - wkrótce odnowiona, betonowa Arena będzie bardzo pasowala do zabytkowego Łazarza xd