Wpis z mikrobloga

Widzieliście już homeassistantową nowość zaimplementowaną od ostatniej aktualizacji: OpenAI w formie dodatku do Home Assistant? :)

Projekt ma widoczny potencjał, ładnie się integruje, niestety póki co można sobie z nim jedynie pogadać. Przynajmniej w przypadku mojego HA coś jest nie tak z interakcjami, mogę go zapytac o status encji (niestety muszę użyć dokładnej nazwy encji, co niby jest zrozumiałe, ale czyni używanie tego dość mozolnym), niestety nie ma żadnego wpływu na jej stan. A żeby było jeszcze ciekawiej, gdy robię następującą akcję:
- podaj status switch.aaaaa,
- switch oznaczony aaa jest wyłączony
- włącz go
- zrobione, włączyłem switch aaaa
- podaj jego obecny status
- switch oznaczony aaa jest włączony

Pięknie, prawda? Tylko niestety, switch aaa w tym czasie ani drgnął i jest cały czas wyłączony. Ale projekt ma potencjał :)

#homeassistant #inteligentnydom
  • 4
@dran2: nigdy nie powierzałem swojego domu chińskim chmurom, a nieliczne wyjątki mają u mnie swoją wydzieloną i odizolowaną sieć, tam sobie mogą robić, co tylko chcą :)
Co do interakcji - już wiem, jedno z pierwszych zdań dokumentacji (którą oczywiście czytałem, a jakże) mówi o tym, że obecnie OpenAI nie może jeszcze sterować niczym, jedynie sprawdzać status. Choć nawet to jeszcze kuleje, bo np na pytanie o pogodę uparcie podaje wynik
Jarek_P - @dran2: nigdy nie powierzałem swojego domu chińskim chmurom, a nieliczne wy...

źródło: 2023-02-02_13h12_13

Pobierz
@Jarek_P: Jakich głośników/mikrofonów używasz? Tych od google? Amazona?

Ja u siebie jeżeli już wdrożę sterowanie głosem to musi to działać offline i najlepiej sam napiszę kod i uruchomię to na mojej maszynie. Teraz nie mam czasu ale mam ochotę przetestować tę płytkę reSpeaker v2 chyba tak to się nazywało.
@skyfire: póki co się bawię tekstowo w oknie chatu, ale testowałem też apkę w telefonie, tam normalnie można mówić do mikrofonu (po ręcznej aktywacji), rozpoznawanie mowy działa perfekt. Odpowiedzi niestety tekstem tylko.