Wpis z mikrobloga

Cześć. Założyłem wcześniej lokatę 6% mobilną w PKO BP i po 3 miechach przy 50k (max) rzeczywiście wyciągnąłem te 750 brutto. Teraz są dostępne odnawialne lokaty nawet 7% tyle że na "nowe środki"
Wg strony PKOBP

"Nowe środki – to różnica między sumą pieniędzy na Twoich rachunkach depozytowych i inwestycjach w dniu otwarcia lokaty, a sumą pieniędzy w dniu odniesienia. Otrzymany wynik pomniejsz dodatkowo o wartość lokat na nowe środki otwartych w aktualnym okresie oferowania."

Da się to ograć jeśli np. ktoś wyślę mi przelew nawet BLIK te 50K i będę "50k w miesiącu na +"? Chciałem wrzucić większą kwotę na tę lokatę niż kwota wypłaty miesięcznej.

#pytanie #lokaty #lokata #banki #bankowosc #pkobp
  • 8
@tunehi3488: Jak rozumiem: masz 50k na koncie, i chcesz 50k na lokatę na NŚ wrzucić, więc chcesz żeby ktoś Ci przelał kolejne 50k przez co będziesz mógł te nowe 50k wrzucić na lokatę, a następnie chcesz oddać 50k z powrotem tej osobie? Powinno zadziałać :)
@jakisprostylogin Czyli zakładać po te 3 miechy "na nowe środki" na zmiane na kontach ? No to raczej by wypaliło.
Chodziło mi raczej o rozwiązanie z 1 kontem. Np. pod koniec miesiąca przesyłam większą kwotę komuś, on mi to odsyła jak się zacznie miesiąc czyli zresetuje mi się że byłem na ileś tam na minusie, po czym te zwrócone pieniądze będą się liczyć jako "nowe środki". Powinno zadziałać ?
@tunehi3488: załóż sobie konto IKO w Toyota banku i nie będziesz musiał kombinować co 3 miesiące z jakimiś nowymi środkami ;) będziesz miał ror oprocentowany wyżej niż Twoje obecne lokaty :D