Wpis z mikrobloga

Hej, Mirabelki i Mirki!
W roku Mikołaja Kopernika polecam się Wam z cyklem audycji, które wyprodukowałem kilka dobrych lat temu. To 27 kilkuminutowych podcastów, które opowiadają o Koperniku jako mieszkańcu Warmii.

https://open.spotify.com/show/44AOc04GRFmGXHlFhDaPdU?si=mi5Pd6v7SjuNn3zQTsii3Q&utm_source=native-share-menu

Są pikantne szczegóły, jest trochę naukowego bełkotu, znajdą się też fajne historyczne opisy. Wszystko starałem się okrasić klimatyczną muzyką, chwytliwymi efektami, dobrymi głosami i - mam nadzieję - sprawnym montażem.

Lubię wracać do tych audycji. Mam nadzieję, że i Wam sprawię nimi przyjemność. Jeśli tak będzie - przekażcie je mamie, siostrze, szwagrowi i zięciowi. Kopernik to fajny był gość i warto poznać jego historię.

PS. Przyznam, że samodzielne wyprodukowanie takiego cyklu było dużym wyzwaniem. O błędy na poziomie historycznym łatwo, kiedy mierzysz się z faktami różnie opisanymi w trzech lub czterech źródłach. Wiele godzin spędziłem też na dopieszczaniu montażu.

#kopernik #warmia #olsztyn #frombork #astronomia #historia #podcast #gruparatowaniapoziomu #radio