Wpis z mikrobloga

#przegryw inaczej sobie wyobrażałem dorosle zycie xD jedyne rozwiązanie to wyjazd bo nic nie da się zrobić. Polowa polakow chyba za granica robi w 2018 roku jak pracowalem w dużej firmie w swoim powiatowym 3/4 to byli ukraincy na miescie to samo. Wśród sąsiadów to wiekszosc wyjechała na studia, do Warszawy albo zagranica wlasnie. Troche to smutne ze nie da sie ulozyc zycia w miejscu zamieszkania
  • 21
  • Odpowiedz
@Kuba04: z wielu powodów sa możliwości zmiany na lepsze a srodowisko determinuje cie w pewien sposób od wychowania po perspektywy lepszej pracy i znalezienia odpowiednich znajomych
  • Odpowiedz
@Scarface83: Kazdy jest kowalem wlasnego losu. Mozesz siedziec na dupie i narzekac na caly swiat albo ruszyc dupe i to zmienic. W wieku 18 lat wyruszylem z mojego zadupia do duzego miasta i tu sobie spoko zycie ogarnalem. Da sie. No ale trzeba byc choc troche ogarnietym i zdeterminowanym
  • Odpowiedz
edyne rozwiązanie to wyjazd bo nic nie da się zrobić


@Scarface83: Znam wiele osób, które mimo urodzenia w Warszawie wyjechały i to po studiach, do pracy fizycznej na Zachód. Znam wielu, którzy w tej samej sytuacji żałuje, że nie wyjechali. W życiu najważniejsze są zdrowie i pieniądze, im szybciej to zrozumiesz tym lepiej dla Ciebie.
  • Odpowiedz
@Kuba04
jak mieszka w dziurze typu Biłgoraj gdzie prace można znaleźć na kasie albo w magazynie to jets duże prawdopodobieństwo w innym miejscu może być lepiej.
mam znajomych po studiach, po kierunkach technicznych i praktycznie każdy po szkole uciekł z lubelskiego za granicę i i nie zamierza wracać.
  • Odpowiedz
no wiem dlatego chce wyjechac a nie być skazany na biede


@Scarface83: Tylko wybierz rozsądnie kraj. Warto głęboko przemyśleć nie tylko potencjalne zarobki i koszty życia, ale też takie aspekty, jak: trudność opanowania języka, przydatność języka, możliwość relokacji w ramach kraju lub terytoriów zależnych (np. terytoria zamorskie), możliwość uzyskania obywatelstwa, klimat, dostęp do służby zdrowia, dostęp do zabawy (divy itp.). Solidne zbadanie tematu to podstawa.
  • Odpowiedz